DTM Spa Francorchamps 2020

Kubica o swojej formie i nowym formacie DTMWygląda na to, że Roberta Kubicy nie zachwyca wizja ścigania autami GT3, które mają zastąpić prototypy Class 1 od przyszłego sezonu DTM. Polak nie wyklucza jednak pozostania w DTM.

W rozmowie z Cezarym Gutowskim Robert podkreślał, że jest spokojny o swoją formę za kierownicą w stosunku do innych kierowców DTM. Problemy, którymi trzeba się zająć są poza kierowcą.

„Jeśli pakiet jest konkurencyjny, to nie sądzę abym jakoś odstawał. Przez ostatnie 2-3 sezony jeżdżę niekonkurencyjnymi samochodami i być może przez to niektórzy zapomnieli na co mnie stać” – stwierdził Polak.Został on zapytany o ewentualne zainteresowanie serią DTM po zamianach, jakie zostaną w niej wprowadzone – od przyszłego roku w serii będą uczestniczyć „niezależne profesjonalne zespoły prywatne”, które będą wystawiać zmodyfikowane auta GT3. Niektóre z ekip będą wspierane przez fabryki.

„Nie wiem. Nie mówię tak, nie mówię nie. Fakt jest taki, że ofert ścigania się w autach fabrycznych GT3 miałem sporo – więcej niż parę – w dawnych latach i ostatnio i jak widać nigdy nie zasiadłem za kierownicą auta GT3. To tym bardziej nie zasiądę w prywatnym zespole. Mnie interesowało ściganie DTMem bo wydają mi się to fajne i konkurencyjne auta i nie są to auta GT. Auta GT wiążę bardziej z wyścigami długodystansowymi niż ze sprintami” – odpowiedział Robert.

Źródło: DAS Vlog 8: Robert Kubica o sobocie na Nurb. i sezonie 2021. Ratunek dla DTM! Kajto wymiata w TurcjiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi