GP AUSTRIA F1/2020 - DOMENICA 05/07/2020

Kubica: Łatwo jest krytykować Vettela, ale F1 powinna się cieszyć, że jest w stawceRobert Kubica w rozmowie ze speedweek.com, skomentował ostatnią krytykę Sebastiana Vettela, mówiąc, jak brutalna momentami potrafi być Formuła 1.

„Taka jest Formuła 1. Może być w niej bardzo miło, ale ludzie szybko zapominają, kim jesteś, co osiągnąłeś i na co cię stać” – mówi Robert o ostatniej krytyce Sebastiana Vettela, który spisuje się znacznie słabiej od swojego partnera z zespołu.

Kubica zdaje się nawiązywać również do swoich doświadczeń z ubiegłego sezonu.„Wiele osób ma tendencję do oceniania cię po twoim ostatnim wyścigu. Tak jest najłatwiej, ale nie najlepiej. Ważny dla rezultatu jest cały pakiet – czasem go masz, a czasem nie. W Red Bullu Vettel był w dobrym miejscu we właściwym czasie. Walczył o tytuł z Ferrari, ale go nie zdobył. To jednak pokazuje, że musisz być w dobrym miejscu i dobrym czasie. Jako kierowca, musisz wiedzieć, co masz robić. Musisz twardo stąpać po ziemi, być realistą i poprawiać się” – dodaje Robert.

Kubica zwraca uwagę na klasę kierowcy, którą reprezentuje Vettel.

„Vettel nie ma łatwego sezonu i patrząc tylko na rezultaty, niektórzy mogą go krytykować. Ale nadal jest świetnym kierowcą, a przejście do innego zespołu może dać ci pozytywnego kopa i przywrócić radość ze ścigania. Jazda w Ferrari nigdy nie jest łatwa. Nie będzie też łatwo w Aston Martinie, ale z nowym zespołem będą nowe wyzwania i szanse. Formuła 1 powinna być szczęśliwa, że nadal będzie na gridzie” – dodaje.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi