KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Haas Gunther Steiner

Grosjean i Steiner o opcje się nie bojąHaas jest jedną z dwóch ekip, które w sezonie 2021 mogą całkowicie zmienić swój skład. Gunther Steiner może przebierać w kierowcach, a za opcjami rezerwowymi rozgląda się już Romain Grosjean.

Pytany o skład Haasa na sezon 2020, Gunther Steiner mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej szefów zespołów: „Myśląc krótkoterminowo, powinniśmy wziąć najlepszych możliwych kierowców na przyszły sezon, ale w dłuższej perspektywie możemy wziąć dwóch młodych kierowców i przygotować ich do 2022 roku, który będzie ważniejszy. Finansowo musimy skupić się na inwestycji w samochód na sezon 2022, a nie na kierowcach. Nie śpieszymy się jednak, dla nas rynek kierowców jest duży”.

Takie słowa można uznać za zapowiedź zmian w składzie, choć Haas nie raz już zaskoczył… ich brakiem. Obecni kierowcy ekipy nie czują się jednak pewnie i dają temu wyraz.Grosjean szuka

„Oczywiście w F1 nie pozostało wiele miejsc, a kandydatów na nie jest wiele więc rozumiem podejście Haasa, który czeka ze swoją decyzją. To absolutnie normalne, że się nie śpieszą, ale podobnie jest ze mną. Jest wiele opcji gdzie indziej, choć oczywiście F1 to F1” – mówi Francuz.

Dopytywany, jakie są to opcje, mówi:

„Jedną z nich z pewnością jest Formuła E, gdzie są dobrzy kierowcy i dobre zespoły. Myślę też, ze na przyszłość 24h Le Mans i hypercary WEC byłby przyjemne. IndyCar to też bardzo piękne mistrzostwa”.

Kevin Magnussen nie zawęża swojego wyboru, choć podkreśla, że w sezonie 2021 chciałby kontynuować przygodę z Haasem.

„Spędziłem tu wspaniały okres i nie miałbym nic przeciwko mogąc tu zostać. Jestem pasjonatem wyścigów, chciałbym również spróbować innych rzeczy w przyszłości. Zawsze chciałem jeździć też innymi autami, nie tylko Formułą 1 i myślę, że ten czas w pewnym momencie nadejdzie, choć nie wiem, czy będzie to już w przyszłym roku. To co się stanie jest dużą niepewnością” – powiedział Duńczyk.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum