GP STYRIA F1/2020 - GIOVEDÌ 09/07/2020

Ferrari sprawdzi nowe części w RosjiLaurent Mekies potwierdził, że Ferrari będzie jeździć z nowymi częściami aerodynamicznymi w samochodzie podczas weekendu Grand Prix Rosji.

Powoli wkraczamy w fazę sezonu, w której wszyscy skupią się na pracy nad kolejnym rokiem. Ferrari już teraz myśli nad sprawdzeniem kilku rozwiązań pod kątem przyszłości. Zespół z Maranello będzie robił wszystko żeby odblokować osiągi samochodu.

„Wprowadzimy kilka małych aktualizacji aerodynamicznych w SF1000. Nie spodziewamy się, że ten mały pakiet przyniesie duże zmiany, ale pozwoli nam sprawdzić jego funkcjonalność i będzie stanowić podstawę dla przyszłych zmian.” – powiedział Mekies, dyrektor sportowy Ferrari.„Pierwsza część sezonu okazała się bardzo trudna dla Scuderii, jak widać na podstawie wyników. Ale rezygnacja w żadnych okolicznościach nie leży w naszej naturze.”

„W takim duchu zbliżamy się do weekendu w Soczi, nawet jeśli w tym krótkim czasie, kiedy tu przyjeżdżaliśmy, tor nigdy nie był dla nas zbyt korzystny. Zrobimy co w naszej mocy, mając świadomość, że w tej chwili mamy do czynienia z wieloma twardymi przeciwnikami.”

Ubiegłoroczny wyścig na torze Sochi Autodrom zapowiadał się świetnie dla Ferrari. Po starcie czerwone bolidy były na dwóch czołowych miejscach. Mimo dobrego początku Vettel musiał wycofać się z rywalizacji po problemach technicznych, a Leclerc został ograny przez Mercedesa, któremu sprzyjały okoliczności na torze, strategią.

Jakub AndrusiewiczPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.