kubica treningi vlog

W Alfie przeszkodziły warunki, a jak podsumować występ Kubicy?Po piątkowych treningach na Lausitzring możemy oczekiwać, że wreszcie będzie to, na co Robert Kubica liczył przechodząc do DTM – walka koło w koło. Jak podsumowuje dzisiejsze treningi F1 Alfa Romeo Racing ORLEN i kto według mnie dziś najbardziej zaskoczył w Barcelonie?

Alfa podsumowuje

 

Kimi Raikkonen zajmował dziś 16. i 17. miejsca, a jego najlepszym czasem był 1:18.900, uzyskany w 2. treningu. Łącznie przejechał 66 okrążeń.

„To był całkiem normalny piątek. Próbowaliśmy różnych rzeczy, próbując znaleźć najlepsze ustawienia samochodu na jutro. Odczucia z auta są podobne jak w kilku pierwszych wyścigach, nie można spodziewać się dużych zmian w tak krótkim czasie i nie jest to miejsce, w którym chcielibyśmy być. Kluczem jest zrozumienie, jak wycisnąć maksimum z tego co mamy w tym momencie” – powiedział Fin.Antonio Giovinazzi był najpierw 15, a potem 18, a swój najlepszy czas uzyskał w pierwszym treningu – 1:18.917. Pokonał łącznie 64 okrążenia.

„Nie był to dla nas najłatwiejszy start Grand Prix Hiszpanii. Mieliśmy problemy w tych warunkach i to jest przestrzeń, w której możemy się poprawić jeżeli chodzi o tempo. Wiemy, że przed nami jeszcze mnóstwo pracy, musimy wykonać solidną pracę dziś wieczorem i spróbować osiągnąć jak najwięcej mimo ograniczonego czasu do trzeciego treningu” – powiedział Włoch.

Ode mnie

 

Tym razem zapraszam na „głosowe” podsumowanie dzisiejszych treningów F1 i DTM.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi