Russell wegry

Surowa kara dla RussellaGeorge Russell został ukarany przesunięciem o aż 5 pozycji na starcie do Grand Prix Wielkiej Brytanii za zignorowanie żółtych flag po wypadki Nicholasa Latifiego w kwalifikacjach.

Russell przeszedł do Q2 dość pewnie i ostatecznie zajął 15. miejsce w dzisiejszej czasówce. Niestety dla niego, sędziowie uznali, że po tym, jak jego partner z zespołu obrócił się i wypadł na pobocze, Anglik nie zwolnił dostatecznie.

Za zignorowanie żółtych flag został on ukarany przesunięciem o aż 5 miejsc na starcie. Russell przez radio mówił inżynierowi, że odpuścił, a sędziom tłumaczył, że widział tylko jedną żółtą flagę w jednym zakręcie i minimalnie odpuścił. Sędziowie uznali jednak, że zmniejszenie prędkości było zbyt małe i mimo że Russell deklarował pełną kontrolę nad samochodem, otrzymał karę.Oznacza to, że jutro na starcie Russell ustawi się na ostatnim miejscu, tuż za drugim kierowcą Williamsa. Dodatkowo, Anglik otrzymał 3 punkty karne – drugie w jego karierze, ale jedyne aktualne bowiem poprzednie wygasły na początku lipca (blokowanie Danila Kvyata podczas GP Austrii 2019).

Sędziowie rozważyli już również incydenty z alei serwisowej – ekipy Ferrari i Racing Point nie zostały ukarane za niebezpieczne wypuszczenie swoich zawodników.

Nie został również ukarany Esteban Ocon za blokowanie Kimiego Raikkonena w kwalifikacjach.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.