stroll hungaro

Ferrari oficjalnie wchodzi w spór na temat legalności bolidu zespołu Racing PointEkipa z Maranello oficjalnie wsparła zespół Renault, która po odbywającym się trzy tygodnie temu Grand Prix Styrii złożyła protest przeciwko Racing Pointowi. Protest dotyczy legalności rozwiązań zastosowanych w RP20.

W środę odbędzie się przesłuchanie na temat złożonego po Grand Prix Styrii przez zespół Renault protestu. Zespołowi z Francji chodziło o przewody hamulcowe bolidów Racing Point. Według Renault przewody te są kopiami, jakimi posługiwał się zespół Mercedesa w 2019 roku.

Natomiast Ferrari zwróciło się o jednoznaczną interpretacje regulaminu technicznego Formuły 1- z którą sprzeczne mogą być jednostki hamulcowe wykorzystywane w bolidach ekipy Lawrenca Strolla.

O tym, że bolid zespołu Racing Point jest kopią Mercedesa z 2019 mówi się praktycznie od samego początku sezonu. Jednak delegat FIA do spraw jednoosobowych bolidów – Nikolas Tombazis nie jest tego zdania. Był on przed sezonem na wizycie przedstawicieli organu zarządzającego w fabryce Racing Pointu, w celu sprawdzenia wszelkich prawidłowości w RS20. Przedstawił wiele dowodów, że bolid został wykonany samodzielnie przez zespół.„Byliśmy przekonani przez to, co zobaczyliśmy w fabryce o swoim procesie robienia zdjęć i przechodzenia do szczegółowej inżynierii odwrotnej ze zdjęć, było bardzo wiarygodne.”

„Powiedziałbym nawet więcej. Pokazali nam, jak to zrobili. I jesteśmy zadowoleni, że rzeczywiście przestrzegali przy tym wszystkich zasad.”

Dyrektor generalny zespołu McLaren – Zak Brown również podziela zdanie Ferrari oraz Renault na temat protestu.

„Popieramy dotarcie do sedna sprawy kopiowania przez zespół Racing Point zeszłorocznego bolidu Mercedesa.” „Uważamy, że nie jest to zgodne z aktualnymi zasadami, jednak nie mamy wglądu w szczegóły całej tej sytuacji , nie można teraz powiedzieć czy jest to zgodne, czy też nie – kończy Brown.”

Jakub SawińskiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.