KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Polacy na wyścigowych arenach – zwycięstwa i wypadkiPrzed rozpoczęciem weekendu wyścigowego, zaprezentowałem Wam rozpiskę motorsportowych wydarzeń na świecie, również tych z udziałem polskich kierowców. Czas zatem podsumować, jak im poszło.

W brytyjskiej Formule 4 na torze Brands Hatch rywalizował Roman Biliński, który z wyścigu na wyścig jechał coraz lepiej. Tegoroczny debiutant zaliczył bardziej udany weekend niż poprzednio, a zaczął go od 9. miejsca w kwalifikacjach w gronie 15 kierowców. Pierwszy wyścig ukończył na 8. miejscu, ale w dwóch kolejnych było lepiej i dojeżdżał na 6. i 5. miejscu.

British F4:
#55 Roman Biliński
Q – 9/15
R1 – 8/15
R2 – 6/15
R3 – 5/15W European Le Mans Series na Spa Kuba Śmiechowski wraz z zespołem Inter Europol Competition autem LMP2. W kwalifikacjach było 16. miejsce, a zatem ostatnie, w wyścigu 11.

W kategorii LMGTE Michał Broniszewski wraz z zespołem Kessel Racing zajęli 2. miejsce w kwalifikacjach na 11 załóg, ale w wyścigu byli już bezkonkurencyjni, zajmując też 17. miejsce w klasyfikacji generalnej.

ELMS:
#34 Kuba Śmiechowski
Q – 16/16 LMP2
R – 11/16 LMP2 i 11 w generalce

#74 Michał Broniszewski
Q – 2/11 LMGTE
R – 1/11 LMGTE i 17 w generalce

GT World Challenge na torze Misano debiutował Robin Rogalski, który jechał z Krisem Heidornem. W kwalifikacjach do pierwszego wyścigu zajęli 19. miejsce w stawce 22 aut. Jechał je nasz zawodnik. W drugiej czasówce Heidorn wykręcił ostatni wynik.

Niestety, już na pierwszym okrążeniu pierwszego wyścigu doszło do kontaktu Mercedesa AMG GT3 prowadzonego przez Rogalskiego z innym samochodem i Polak musiał wycofać się z rywalizacji. Co jeszcze gorsze, do trzecich kwalifikacji oraz 2. i 3. wyścigu załoga nie wystartowała.

GT World Challenge:
#6 Robin Rogalski i Kris Heidorn
Q1 19/22 Rogalski
Q2 22/22 Heidorn
R1 21/22 (kontakt z innym autem na 1 okrążeniu i uszkodzenie samochodu)
Q3 – DNS
R2 – DNS
R3 – DNS

W Lamborghini Super Trofeo na torze Misano świetnie poradzili sobie Karol Basz i Andrzej Lewandowski. W kwalifikacjach Lewandowski wykręcił 15 miejsce na 23 auta w generalce i 4 na 6 aut w klasie Pro-Am. Basz natomiast wygrał drugą czasówkę w stawce wszystkich aut.

Pierwszy wyścig zaczynał Lewandowski, który oddał auto podczas zmiany w boksie na 16. miejscu. Basz potrafił przebić się nim na aż 4. miejsce, wygrywając przy tym klasę Pro-Am.W drugim wyścigu nasza załoga zajęła 2. miejsce, ponownie wygrywając klasę Pro-Am.

Lamborghini Super Trofeo:
#16 Karol Basz i Andrzej Lewandowski
Q1 15/23 Lewandowski (4/6 w Pro-Am)
Q2 1/23 Basz (1/6 w Pro-Am)
R1 4/23 (1/6 w Pro-Am)
R2 2/23 (1/6 w Pro-Am)

W GT Open, która rywalizowała na Hungaroring, mieliśmy kilka naszych załóg. Niestety w piątkowym treningu Marcin Jedliński miał wypadek i nie startował już dalej.

Mateusz Lisowski wykręcił dla swojej załogi, tworzonej ze Stanisławem Jedlińskim, 8. miejsce na 17 aut w pierwszych kwalifikacjach. Było to 4. miejsce na 7 samochodów w klasie Pro-Am. Niestety wyścigu nasza załoga nie ukończyła i nie startowała już dalej po tym wypadku.

Jadący z numerem 88 (!) Patryk Krupiński jechał w parze z… byłym rywalem Roberta Kubicy z F1, Christianem Klienem. Klien wywalczył pole postiotion w gronie 17 aut w pierwszych kwalifikacjach i pierwszy wyścig, dzięki korzystnym wyjazdom samochodów bezpieczeństwa, udało się tej załodze wygrać w generalce. Drugie kwalifikacje to ostatnie miejsce Krupińskiego, ale w wyścigu udało im się dojechać na 9. miejscu (4. w klasie Pro-Am).

#88 Patryk Krupiński, Christian Klien
Q1 1/17 Klien (1/7 w Pro-Am)
R1 1/17 (1/7 w Pro-Am)
Q2 15/15 Krupiński (6/6 w Pro-Am)
R2 9/15 (4/6 w Pro-Am)

Jeżeli podobają Wam się takie zapowiedzi i zestawienia, będę starał się je przygotowywać co tydzień.

Za pomoc w przygotowaniu wpisu dziękuję Sebastianowi Kłęk.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi