Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

DTM round 2, Lausitzring 2020

Kubica: Sytuacja nie różniła się diametralnie od tej na Spa„Problemów z autem może być kilka” – powiedział Robert Kubica w rozmowie z Cezarym Gutowskim po zakończeniu drugiego wyścigu serii DTM na torze Lausitzring.

We vlogu podsumowującym rywalizację na Lausitzring, Cezary Gutowski zamieścił kilka ciekawych wypowiedzi Roberta Kubicy, z których widać, jak bardzo niezadowolony z pakietu, którym dysponuje jest Polak.

„Nie wydaje mi się, aby sytuacja była diametralnie różna od tej na Spa poza tym, że okrążenie było połowę krótsze niż Spa. Różnice były mniejsze, ale mało nam to zmienia bo braki przyczepności, braki wydajności pakietu były i tu i tu. Tutaj nawet było to według mnie bardziej widoczne” – podsumował Polak, zapytany o postęp na Lausitzring.

„Mieliśmy nadzieję, że w piątek uda się coś posprawdzać i polepszyć. Udało się coś pozmieniać, ale jesteśmy w takim miejscu, w którym nie jest to kwestia zmiany 1-2 rzeczy w setupie. To coś, co nas przyhamowuje. Nie musi być to jeden problem. Mam nadzieję, ze zostaną one zidentyfikowane i będziemy mogli powalczyć. Jeżeli wyjeżdżasz na kwalifikacje i jedziesz 4 dychy wolniej niż przedostatni to nie jest to normalne” – dodaje Polak.Co działo się w garażu Kubicy przed niedzielnym wyścigiem?

„Zauważyliśmy po sobocie zachowanie układu hamulcowego, które nie jest normalne. Zmieniliśmy je na kwalifikacje, ale musieliśmy powrócić do tego co było wcześniej. Wykorzystaliśmy to, że byliśmy i tak na ostatnim miejscu żeby sprawdzić, czy problem, który jest od Spa został wyeliminowany” – powiedział Polak.

Gdy Cezary Gutowski zapytał Roberta o to, czy jest nadzieja przed drugim wyścigiem czy znów mamy się spodziewać walki z materią, Kubica odpowiedział: „Szczerze mówiąc, jeżeli mamy przyjeżdżać na wyścigi z takim nastawieniu, to lepiej zostać w domu. Nie jest ono odpowiednie i nie należy przypisywać mnie takiego nastawienia.

Całych wypowiedzi wysłuchacie tutaj.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 29 lipca
godz. 14:00 – 15:00 – 1. trening
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening

Sobota, 30 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 31 lipca
godz. 15:00 – 17:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi