vlog debiut kubica dtm

Kubica po debiucie, Alfa liczy na punkty – podsumowanie sobotyTo był bardzo intensywny dzień przed kolejnym ciekawym dniem. Jak można podsumować występ Roberta Kubicy i co aż biło po oczach w jego zachowaniu i jeździe? Jak Alfa Romeo Racing ORLEN podsumuje dzisiejsze kwalifikacje? Zapraszam na podsumowanie.

Wyniki

 

Tak przedstawiają się wyniki kwalifikacji:

Wyniki kwalifikacji GP Wielkiej Brytanii 2020

Dwóch kierowców zostanie przesuniętych na starcie do jutrzejszego wyścigu o 5 pozycji – George Russell i Danil Kvyat. Tak po ich karach przedstawia się prowizoryczne ustawienie na starcie:

ustawienie na starcie gp wielkiej brytanii 2020Alfa podsumowuje

 

„Nadal jesteśmy daleko od miejsca, w których chcielibyśmy być, ale zmierzamy w dobrym kierunku. Zbliżamy się do miejsca w Q2 i musimy mieć motywację by robić dalszy postęp. Okrążenia Kimiego i Antonio były tak dobre, jak mogły być, może z wyjątkiem małego tłoku na torze pod koniec kółka Kimiego. Patrzymy z optymizmem na małą stratę do pierwszej 15-tki. Naszym zadaniem jest teraz zamienić te pozycje startowe w punkty. Nasze tempo wyścigowe było lepsze niż to sobotnie więc musimy zmaksymalizować szanse, które będziemy mieć i zająć pozycję w pierwszej 10-tce” – powiedział Frederic Vasseur.

Kimi Raikkonen wykręcił dziś 18. czas, ale po karach dla Russella i Kvyata wystartuje z 16. pozycji. Uzyskał czas 1:27.366.

„Samochód był mocniejszy w trakcie weekendu, miałem dobry feeling w aucie, a przyczepność była w porządku, ale oczywiście nadal nam czegoś brakuje. Mógłbym być wyżej w stawce, ale zostałem przytrzymany w ostatnim zakręcie. Mamy teraz trochę rzeczy do zrobienia jako zespół, poprawiliśmy się, ale musimy iść dalej w tym kierunku. Jutrzejszy wyścig powinien być interesujący. Spodziewam się, że będziemy lepsi niż dziś i powalczymy o miejsce w pierwszej 10-tce” – powiedział Kimi Raikkonen.

Antonio Giovinazzi ruszy z 15. miejsca po karze dla Russella i Kvyata.„Zrobiliśmy kilka kroków naprzód i jesteśmy z tego zadowoleni. Nadal przed nami oczywiście sporo pracy, ale jesteśmy bliżej innych i zmierzamy w dobrym kierunku. Daje nam to motywację. Jestem bardzo zadowolony z mojego okrążenia, czuję, że nie mogło być lepsze, ale nie wystarczyło to na miejsce w Q2. Tak jak w poprzednich rundach, nasze tempo wyścigowe wygląda trochę lepiej więc myślę, że mamy szansę walczyć o punkty. Będziemy starać się zaliczyć dobry start i walczyć. Zobaczymy, co to da” – powiedział Antonio Giovinazzi.

Vlog – po debiucie

 Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Francji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 4 - Monza

Dni
Godzin
Minut
Sekund

4 – 6 maja:

10:30 – FP1 F1
13:00 – FP1 ELMS
14:00 – FP2 F1

09:00 – FP2 ELMS
11:00 – FP3 F1
13:40 – Kwalifikacje ELMS
14:00 – Kwalifikacje F1

11:00 – Wyścig ELMS
14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi