vlog debiut kubica dtm

Kubica po debiucie, Alfa liczy na punkty – podsumowanie sobotyTo był bardzo intensywny dzień przed kolejnym ciekawym dniem. Jak można podsumować występ Roberta Kubicy i co aż biło po oczach w jego zachowaniu i jeździe? Jak Alfa Romeo Racing ORLEN podsumuje dzisiejsze kwalifikacje? Zapraszam na podsumowanie.

Wyniki

 

Tak przedstawiają się wyniki kwalifikacji:

Wyniki kwalifikacji GP Wielkiej Brytanii 2020

Dwóch kierowców zostanie przesuniętych na starcie do jutrzejszego wyścigu o 5 pozycji – George Russell i Danil Kvyat. Tak po ich karach przedstawia się prowizoryczne ustawienie na starcie:

ustawienie na starcie gp wielkiej brytanii 2020Alfa podsumowuje

 

„Nadal jesteśmy daleko od miejsca, w których chcielibyśmy być, ale zmierzamy w dobrym kierunku. Zbliżamy się do miejsca w Q2 i musimy mieć motywację by robić dalszy postęp. Okrążenia Kimiego i Antonio były tak dobre, jak mogły być, może z wyjątkiem małego tłoku na torze pod koniec kółka Kimiego. Patrzymy z optymizmem na małą stratę do pierwszej 15-tki. Naszym zadaniem jest teraz zamienić te pozycje startowe w punkty. Nasze tempo wyścigowe było lepsze niż to sobotnie więc musimy zmaksymalizować szanse, które będziemy mieć i zająć pozycję w pierwszej 10-tce” – powiedział Frederic Vasseur.

Kimi Raikkonen wykręcił dziś 18. czas, ale po karach dla Russella i Kvyata wystartuje z 16. pozycji. Uzyskał czas 1:27.366.

„Samochód był mocniejszy w trakcie weekendu, miałem dobry feeling w aucie, a przyczepność była w porządku, ale oczywiście nadal nam czegoś brakuje. Mógłbym być wyżej w stawce, ale zostałem przytrzymany w ostatnim zakręcie. Mamy teraz trochę rzeczy do zrobienia jako zespół, poprawiliśmy się, ale musimy iść dalej w tym kierunku. Jutrzejszy wyścig powinien być interesujący. Spodziewam się, że będziemy lepsi niż dziś i powalczymy o miejsce w pierwszej 10-tce” – powiedział Kimi Raikkonen.

Antonio Giovinazzi ruszy z 15. miejsca po karze dla Russella i Kvyata.„Zrobiliśmy kilka kroków naprzód i jesteśmy z tego zadowoleni. Nadal przed nami oczywiście sporo pracy, ale jesteśmy bliżej innych i zmierzamy w dobrym kierunku. Daje nam to motywację. Jestem bardzo zadowolony z mojego okrążenia, czuję, że nie mogło być lepsze, ale nie wystarczyło to na miejsce w Q2. Tak jak w poprzednich rundach, nasze tempo wyścigowe wygląda trochę lepiej więc myślę, że mamy szansę walczyć o punkty. Będziemy starać się zaliczyć dobry start i walczyć. Zobaczymy, co to da” – powiedział Antonio Giovinazzi.

Vlog – po debiucie

 Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.

Najnowsze wpisy