GP UNGHERIA F1/2020 - SABATO 18/07/2020

Kiedy powiedzą sobie dość. A to już niedługo?W niemieckiej prasie pojawiły się ciekawe doniesienia dotyczące ewentualnego szybszego rozstania się Sebastiana Vettela z Ferrari. I choć nie są one nowością, to fatalne wyniki bolidu Ferrari prowadzonego przez Niemca sprawiają, że takiego scenariusza nie można wykluczyć.

Mimo że ostatecznie po dzisiejszych kwalifikacjach Sebastian Vettel może być w lepszej sytuacji strategicznej niż Charles Leclerc, to jednak faktem pozostaje, że Niemiec znów był daleko za partnerem z zespołu w czasówce.Jak napisał wczoraj autobild.de, pojawiają się doniesienia, że Ferrari może szukać wariantów rezerwowych, gdyby jednak umowa z Vettelem rozsypała się przed końcem sezonu.

Teoretycznie kierowcą rezerwowym Ferrari jest Antonio Giovinazzi, ale jak pisze autobild, padły nazwiska drugiego z kierowców Alfa Romeo Racing ORLEN – Kimiego Raikkonena oraz Nico Hulkenberga, który wrócił na „półtora” wyścigu, zastępując zakażonego koronawirusem Sergio Pereza.

Jak pisze autobild, jeżeli Vettel znów zawiedzie w Barcelonie, to zmiana może nastąpić nawet jeszcze przed Grand Prix Belgii.

Oczywiście w przypadku jakiejkolwiek zmiany w składzie Alfa Romeo Racing ORLEN, na miejsce kierowcy podstawowego w tym sezonie wskoczyłby Robert Kubica.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi