F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 2

Hulkenberg rozmawia z Vasseurem, powalczy m.in. z Kubicą?Nico Hulkenberg przyznał, że rozmawia z ekipami w sprawie swojego powrotu do Formuły 1 w sezonie 2021. Niemiec wymienił wśród nich Alfę Romeo.

Hulkenberg zna się z szefem Alfa Romeo Racing ORLEN, Fredem Vasseuerem bardzo dobrze. W zespołach Francuza Nico jeździł w F3 oraz w sezonie 2009 w GP2, gdy Niemiec zgarniał tytuł mistrzowski. Zapytany przez F1.com, czy rozważyłby powrót z Alfą Romeo, mówi:

„Tak. W skrócie tak. Oczywiście, negocjując umowę, jest wiele warunków, które mogą wchodzić w grę – choci o cały pakiet”.„Bardzo dążę do ponownego ścigania się w Formule 1. Nadal ją kocham, to moja pasja. Nie jestem zdesperowany, ale bardzo bym tego chciał. Rozmawiałem z Fredem dość regularnie w ostatnich kilku miesiącach” – przyznaje Hulkenberg.

Można się spodziewać, że Nico Hulkenberg walczyłby o miejsce po Kimim Raikkonenie. Według wielu źródeł, Kimi odejdzie po sezonie 2020. Tak uważa również były fiński kierowca F1, Mika Salo.

Drugie miejsce w Alfie Romeo jest zarezerwowane dla juniora Ferrari – obecnie Antonio Giovinazziego. Włoch może zostać po tym sezonie zastąpiony przez innego z młodych kierowców włoskiej ekipy – Roberta Shwartzmana, Calluma Ilotta lub Micka Schumachera.

Oczywiście, my bardzo chcielibyśmy, aby miejsce po Kimim Raikkonenie zajął Robert Kubica – obecny kierowca rezerwowy Alfy. Media nie wymieniają jednak ostatnio Polaka w gronie kandydatów do jazdy w F1 2021 roku. Dopiero dziś, komenując słowa Hulkenberga, hiszpański SoyMotor napisał: „Nico nie jest jedynym kierowcą, który może przejąć miejsce Raikkonena, gdyż rywalizuje o nie z kierowcą testowym Robertem Kubicą lub kierowcami akademii Ferrari – Mickiem Schumacherem, Callumem Illotem czy Robertem Shwartzmanem. Kontynuacja współpracy z Antonio Giovinazzim również nie jest zapewniona”.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi