KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Marcin Starczewski, Pawel Licznerski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciej Stankiewicz, Maciek Kowalczyk, Grzegorz Pliś, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Kamil G, Izabela Ch, Maks Szmytkowski, Mateusz Wanat, Marcin Parzych, Tomasz Ignaczak, Grzegorz Wojtaszewski, Michał Delmanowicz, Wojciech Zalewski, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Archetype, Esox33, Szymon034, Gnusma, Xandi, Bartek, Dymek, Wojtek, Mateusz G.

Harmonogram

F1 publikuje ranking 20 najszybszych kierowców od 1983 – jest Kubica



Formuła 1 wraz z Amazon Web Services pokusiła się o przygotowanie listy najszybszych kierowców Formuły 1 na pojedynczym okrążeniu od 1983 roku. W zestawieniu znalazł się Robert Kubica.

Amazon Machine Learning Solutions Lab przez rok budowało algorytm, który pozwoliłby na porównanie tempa kwalifikacyjnego kierowców na przestrzeni lat w porównaniu z ich partnerami zespołowymi oraz uwzględniając tempo samochodu.

W projekcie ze strony F1 brał udział m.in. Rob Smedley, były inżynier Williamsa, obecnie pracujący dla F1.

Jak działa skrypt?



Komputery AWS przeczesywały wyniki wszystkich sesji kwalifikacyjnych od 1983 roku, starając się znormalizować dane, by można było porównać kierowców z różnych ekip i epok. Przede wszystkim brana była forma w kwalifikacjach w porównaniu z partnerami zespołowymi. Aby dany partner z zespołu mógł być brany pod uwagę, musiał uczestniczyć w przynajmniej 5 sesjach. Ważnym czynnikiem był też wiek oraz to, czy kierowca wracał do F1 po trzech lub więcej latach przerwy (tu zapewne ukłon w stronę Michaela Schumachera). Algorytm uwzględniał też „siłę” partnera z zespołu.

Kto zatem był najszybszym kierowcą według niego? Z czołówką trudno się nie zgodzić – Ayrton Senna, Michael Schumacher, Lewis Hamilton, Max Verstappen i Fernando Alonso. W pierwszej 10-tce, którą zamyka Sebastian Vettel, znalazły się też nieco „kontrowersyjne nazwiska”, jak Heikki Kovalainen czy Jarno Trulli, choć ten ostatni rzeczywiście był świetny w kwalifikacjach.

Robert Kubica znalazł się na 18. miejscu, przed Fisichellą czy Prostem. Zapewne byłby znacznie wyżej gdyby nie ostatni rok w Williamsie.



MiejsceKierowcaDelta czasu
1Ayrton Senna0.000s
2Michael Schumacher0.114s
3Lewis Hamilton0.275s
4Max Verstappen0.280s
5Fernando Alonso0.309s
6Nico Rosberg0.374s
7Charles Leclerc0.376s
8Heikki Kovalainen0.378s
9Jarno Trulli0.409s
10Sebastian Vettel0.435s
11Rubens Barrichello0.445s
12Nico Hulkenberg0.456s
13Valtteri Bottas0.457s
14Carlos Sainz0.457s
15Lando Norris0.459s
16Daniel Ricciardo0.461s
17Jenson Button0.462s
18Robert Kubica0.463s
19Giancarlo Fisichella0.469s
20Alain Prost0.514s

Komentując te wyniki można zobaczyć, że raczej faworyzowały one „nowszych” kierowców. Z obecnej stawki mamy ich aż 8 (a licząc Hulkenberga czy Alonso – 10).



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi