Podium DMP Słomczyn

Kuba Przygoński na podium drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw PolskiKapryśna pogoda stanęła na drodze emocjom, jakie towarzyszyły drugiej rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski. Ulewny deszcz w niedzielne popołudnie storpedował w pewnym stopniu rywalizację zawodników. W stawce najlepszych drifterów dobrze poradził sobie Kuba Przygoński, który po sobotnich kwalifikacjach zajmował drugie miejsce. Kierowca ORLEN Team odpadł w fazie TOP4, gdzie musiał uznać wyższość Pawła Treli.

Weekendowa runda w Słomczynie była pierwszą, którą z wysokości trybun mogli oglądać kibice. Dodatkowo na starcie zameldowało się wielu zawodników zza południowej granicy Polski. Nagłe, intensywne opady deszczu zdecydowanie zmieniły warunki na torze, pozbawiając kierowców i samochody przyczepności na asfalcie. Do tych warunków dobrze zaadaptował się Kuba Przygoński, który po rywalizacji z Piotrem Kozłowskim w małym finale klasy PRO zajął 3 miejsce.– Jesteśmy zadowoleni z naszego miejsca, toczyliśmy dobrą walkę, do samego końca. Wywalczyliśmy drugie miejsce w kwalifikacjach, ale w walce o podium spadł duży deszcz, więc warunki się totalnie zmieniły, było nawet tak, że sędziowie nie byli w stanie oceniać, bo nie widzieli trasy. Jechało się ekstremalnie ciężko, różnice pomiędzy zawodnikami były małe, gratuluję zwycięzom i całemu zespołowi bo przy tych trudnych warunkach trzeba było się mocno napocić. Następne zawody odbędą się w Kielcach, na torze gdzie rozpędzamy się do 180 kilometrów na godzinę, jest to najbardziej widowiskowy tor całych mistrzostw Polski, już się nie mogę doczekać – powiedział Kuba Przygoński, kierowca ORLEN Team.

KLASA GOŚĆ
1. Marcin Skwierczyński
2. Adrian Pacholczyk
3. Krzysztof Małek
4. Jaś Borawski

KLASA PRO2
1. Marcin Stasiak
2. Daniel Duda
3. Maciej Czyszczoń
4. Zdenek Kaderabek

KLASA PRO
1. Paweł Trela
2. Marco Zakouril
3. Kuba Przygoński
4. Piotr Kozłowski

Kolejna runda Driftingowych Mistrzostw Polski zostanie rozegrana w dniach 21-22 sierpnia na torze w Kielcach.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi