KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Correa zapowiada powrót do ścigania w 2021 r.Juan Manuel Correa zamierza powrócić do wyścigów samochodowych w 2021 r., kiedy już odzyska zdrowie po poważnych kontuzjach, których doznał w wypadku na Spa-Francorchamps w zeszłym roku.

21-latek jest obecny na torze Spa jako gość serii, aby złożyć hołd zmarłemu Anthoine Hubertowi. Correa doznał rozległych obrażeń nóg. W grę wchodziła amputacja prawej nogi, jednak całe szczęście obyło się bez tego.

„Bycie w Spa w tym tygodniu z pewnością przynosi wiele emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych” – powiedział. „W tym sensie zapowiada się trudny weekend, ale jestem tutaj, głównie jako hołd dla Anthoine’a, ale także po to, aby zobaczyć starych przyjaciół, ponownie odwiedzić padok, który jest dla mnie czymś w rodzaju rodziny, i cieszyć się całym weekendem wyścigowym.”„Powrót do Europy w ciągu ostatnich kilku tygodni był naprawdę niesamowity, a moje postępy, rehabilitacja i droga powrotna do wyścigów były ogromnym postępem. To jest coś, co chciałem robić od początku roku i teraz w końcu jestem w stanie podróżować i odpowiednio trenować.”

Correa mówi, że jego górna część ciała jest już w pełni gotowa do jazdy. Zawodnik czuje się w pełni sił, aby prowadzić dowolny samochód i kwestią czasu jest, aż noga się polepszy.

„Jesteśmy przekonani, że kiedy zaczną usuwać metalową konstrukcję w ciągu najbliższych kilku miesięcy i po odpowiedniej rehabilitacji, nogi będą więcej niż gotowe do jazdy w następnym sezonie.”

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi