Alex Zanardi rower

Zanardi przeniesiony do ośrodka rehabilitacjiPo wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej, w której przebywał od czerwca, Alex Zanardi został przeniesiony do ośrodka rehabilitacyjnego aby kontynuować leczenie po ciężkich urazach głowy, których nabawił się w ubiegłym miesiącu.

Dwukrotny mistrz serii CART, były kierowca m. in. F1 czy WTCC i czterokrotny złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich, urazów doznał 19 czerwca podczas zawodów w kolarstwie ręcznym, po zderzeniu z ciężarówką. Przeszedł trzy operacje z powodu urazów twarzy i głowy i na został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. W zeszłym tygodniu został wybudzony.

Stan neurologiczny Zanardi’ego uległ obecnie poprawie do tego stopnia, że możliwe było jego przetransportowanie do specjalistycznego centrum rehabilitacyjnego.

Nasi specjaliści pozostają do dyspozycji tej niezwykłej osoby i jej rodziny na dalszych etapach leczenia – powiedział Valtere Giovannini, dyrektor generalny firmy, która prowadzi szpital Santa Maria alle Scotte w Sienie.

Sportowiec spędził ponad miesiąc w naszym szpitalu: przeszedł trzy skomplikowane operacje, a teraz jego parametry życiowe na tyle się unormowały, że pozwoliło to na zmniejszenie i zawieszenie wspierania go aparaturą, a w konsekwencji na przeniesienie do ośrodka niezbędnej neurorehabilitacji”.

Popularny 53-letni Włoch stał się inspiracją, gdy w 2001 roku stracił obie nogi w wyścigu IndyCar, ale nie poddał się i stał się legendą kolarstwa ręcznego, a także startował w wyścigach m. in. samochodów turystycznych.

Źródło: racer.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.