large-2020 Hungarian Grand Prix - Friday-8(1)

F1: Vasseur: Wierzę, że możemy regularnie punktowaćAlfa Romeo Racing ORLEN opublikowała zapowiedź podwójnego wyścigu Formuły 1 na Silverstone. Nastroje w ekipie są bojowe, a Raikkonen i Giovinazzi chcą regularnie walczyć o punkty.

„Najbliższe trzy wyścigi będą kolejnymi krytycznymi chwilami w sezonie. Wracamy po pierwszej prawdziwej przerwie po zaczynających sezon 3 wyścigach. To była dla wszystkich pierwsza szansa na przegrupowanie się, ocenienie sytuacji i rozpoczęcie pracy nad formą w dalszej części sezonu. Ważne będzie więc pokazanie, że dobrze wykorzystaliśmy czas jaki mieliśmy po Węgrzech na dokonanie postępu. Mamy zdecydowanie bardziej sprecyzowane pojęcie na temat naszych mocnych i słabych stron. Będziemy dalej pracować by wykonać kolejny krok naprzód w stosunku do tego, co dokonaliśmy w pierwszych wyścigach. Walka w środku stawki nadal jest bardzo bliska i mam pełną wiarę, że nasz zespół ma wszystko czego trzeba – zarówno jeżeli chodzi o maszynerię, jak i personel, by regularnie punktować” – powiedział Frederic Vasseur.Dla Kimiego Raikkonena będzie to 18. start na Silverstone. W dotychczasowych raz wygrał i 7 razy był na podium. Co ciekawe, tylko Lewis Hamilton ma w GP Wielkiej Brytanii więcej zdobytych punktów niż Kimi.

„Pierwsze kilka wyścigów nie było idealnych jeżeli chodzi o rezultaty, ale ważne jest, że zmierzamy w dobrym kierunku. Zidentyfikowaliśmy obszary, w których musimy się poprawić i mam nadzieję, że przybędziemy na Silverstone z rozwiązaniami, które sprawią, że będziemy konkurencyjni. Widzieliśmy, że możemy walczyć z samochodami środka stawki w niedziele i jesteśmy przekonani, że wywieziemy punkty z któregoś z weekendów wyścigowych” – powiedział Kimi Raikkonen.

Antonio Giovinazzi ubiegłorocznego GP Wielkiej Brytanii nie ukończył. Co mówi przed tegoroczną edycją?

„Nie mogę doczekać się podwójnej rundy w Wielkiej Brytanii. Za nami kilka trudnych wyścigów, ale duch zespołu jest mocny i wiemy, że możemy wrócić mocniejsi jeżeli będziemy pracować razem. W niedziele jesteśmy bardzo konkurencyjni, pokazaliśmy to w każdym z wyścigów więc jeżeli poskładamy wszystko w kwalifikacjach, możemy walczyć z czołową 10-tką od pierwszych okrążeń. To będzie nasz cel. Widzieliśmy po Austrii, że ściganie dwa razy na tym samym torze daje pewne unikalne okazje i będziemy starali się wycisnąć jak najwięcej z tych dwóch wyścigów” – powiedział Antonio Giovinazzi.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.