KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Tego dnia w F1 – 16 lipca



1928 – Urodził się Jim Rathamann (10 GP, 1 zwycięstwo, 4 podia)

1955 – Juan Manuel Fangio zapewnia sobie tytuł mistrzowski w sezonie 1955, swój trzeci w karierze. Zrobił to zajmując 2. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Wygrał Stirling Moss, dla którego był to pierwszy triumf w karierze. Swoje drugie i ostatnie podium w F1 zaliczył Karl Kling, a debiut Jack Brabham.

1960 – Jack Brabham wygrywa GP Wielkiej Brytani. Pierwszy raz na podium staje John Surtees.

1966 – Kolejne zwycięstwo w Wielkiej Brytanii dla Jacka Brabhama.

1977 – James Hunt wygrywa w GP Wielkiej Brytanii. To jego 20. podium w karierze. W F1 debiutują w tym wyścigu Gilles Villeneuve, Patrick Tambay oraz zespół Renault.



1978 – Carlos Reutemann triumfuje w Wielkiej Brytanii. 50. występ w F1 zalicza ekipa Copersucar.

1983 – Po raz 18. i ostatni w swojej karierze z pole position startuje Rene Arnoux. Wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii wygrywa Alain Prost.

1989 – Alain Prost triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. To jego 38. zwycięstwo w karierze.

1995 – Johnny Herbert odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Wielkiej Brytanii.

2000 – Mika Hakkinen triumfuje w GP Austrii. Swoje 100. grand prix w F1 David Coulthard uświetnia 2. miejscem.

2006 – Po raz ostatni w swojej karierze z pole position rusza Michael Schumacher. Ostatecznie odnosi on zwycięstwo w Grand Prix Francji. Oba treningi, w których brał udział przed tym GP wygrał Robert Kubica.

2017 – Lewis Hamilton triumfuje w GP Wielkiej Brytanii, stając po raz 110 na podium. To 70. wygrana Mercedesa w F1. Swoje 50. grand prix zaliczają Max Verstappen, Carlos Sainz i Kevin Magnussen.

2017 – Frederic Ferret, jedyny dziennikarz obecny podczas testów Renault na Paul Ricard, mówi w wywiadzie dla Elven Sports: „Jego przygotowanie do jazdy zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Spisywał się jak prawdziwy kierowca Formuły 1. Widziałem go na najdłuższej pętli Paul Ricard, po której będą jeździć kierowcy w przyszłym roku. Wszystko wyglądało imponująco i prawidłowo. Nie znam czasów okrążeń więc trudno to jednoznacznie określić, ale wyglądał jak normalny kierowca F1. Mówił mi, że chce wrócić, ale musi testować aktualny bolid. Może dojdzie do tego w Budapeszcie, a może w Belgii. Jeżeli jednak Renault mówi, że nie ma wobec niego planów, to na pewno je ma” – powiedział Ferret.



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Popularne tagi