Motor Racing - Formula One World Championship - Brazilian Grand Prix - Practice Day - Sao Paulo, Brazil

Russell był bliski startów w DTMWe wczorajszym podcaście Formuły 1, Beyond the Grid, George Russell wyjawił, że był bardzo bliski startów w DTM w sezonie 2017.

Anglik w 2016 roku zajął 3. miejsce w Europejskiej Formule 3 i zastanawiał się nad swoją przyszłością. Pod koniec sezonu, zaliczył testy w DTM, które jak mówi wypadły znakomicie i prowadził rozmowy z BMW w sprawie podpisania kontraktu, który opiewał na bardzo wysoką kwotę.„Godziłem się wtedy z tym, że nie mam wspacia, które pozwoliłoby mi na dostanie się do F1. Żaden zespół nie był mną wtedy zainteresowany” – wyjawił Russell.

Anglik dodał, że sytuację zmienił telefon Gwena Lagrue, który rozpoczął w 2016 roku pracę w programie juniorskim Mercedesa. George odebrał go… będąc w wannie. Gdy usłyszał propozycję, natychmiast się zgodził.

Mimo to, cały czas miał kontakt z BMW i jak mówi, był „praktycznie kierowcą rezerwowym na sezon 2017” w ekipie z Monachium.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 12 sierpnia

Po raz pierwszy w swojej karierze z pole position rusza Rene Arnous. Trzecie zwycięstwo odnosi jednak Alan Jones. To jednocześnie 3. zwycięstwo Williamsa w historii.

Podczas wyścigu 1000 km de Motorsport w Toronto ginie Manfred Winkelhock (47 startów w F1).

Trzecie i ostatnie zwycięstwo w karierze odnosi Thierry Boutsen.

Starszy inżynier wyścigowy Williamsa, Dave Robson, mówi, że problemem Roberta Kubicy w sezonie 2019 może być brak rozumienia opon. „Podejrzewam, że sprowadza się to do opon. Kiedy różnice są duże, samochody są identyczne więc myślę, że o to chodzi”.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Lausitrzing

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

godz. 11:00 – Pierwszy trening
godz. 15:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 15:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:45 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:45 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi