KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

fabio scherer harrison newey

Poznajemy rywali Kubicy w DTM: Fabio Scherer i Harrison Newey



Czas na ostatni wpis z tej serii – tym razem przedstawiam dwóch bardzo młodych kierowców Audi WRT – prywatnej ekipy w DTM. Czym Fabio Scherer i Harrison Newey zasłużyli sobie na angaż w tej serii?

Fabio Scherer

 

Scherer urodził się w Engelbergu w Szwajcarii w 1999 4oku. Starty w kartingu zaczął 10 lat później. Pierwszy sukces odniósł w 2011 roku, kiedy był 4. w ROK Cup International Final w kategorii Mini ROK. W 2014 roku wygrał mistrzostwa Szwajcarii w kategorii KF3. Gokartami jeździ do dziś, głównie w mistrzostwach Szwajcarii.

Starty w single seaterach zaczął w 2016 roku. Uczestniczył w niemieckiej i włoskiej Formule 4. Zajął 17. i 29. miejsce, odnosząc 1 zwycięstwo w tym pierwszym czempionacie. Następnie startował w Formule 4 Zjednocznonych Emiratów Arabskich.



W 2017 roku zajął 5. miejsce w niemieckiej Formule 4 po odniesieniu 1 zwycięstwa i 6 wizytach na podium.

Na sezon 2018 przeniósł się do Europejskiej Formuły 3, gdzie raz stanął na podium i zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ubiegły sezon spędził w Formule 3, gdzie w 16 wyścigach zdobył tylko 7 punktów i zajął 17. miejsce.

Łącznie w całej karierze wziął udział w 108 wyścigach spośród których wygrał 3. Na podium stawał 10 razy, raz startując z pole position. 5-krotnie wykręcał najlepsze okrążenie wyścigu.

Harrison Newey

 

Pierwotnie miał on nie startować w DTM, a skład Audi WRT miał uzupełniać Ed Jones. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że zawodnik z RPA nie był w stanie wypełnić kontraktu.

Jeżeli chodzi o Neweya to póki co zdecydowanie bardziej znany jest jego ojciec – konstruktor Adrian Newey. Harrison urodził się w Oxfordzie w 1998 roku. Pierwsze starty kartingowe zaliczał w wieku 10 lat. W 2013 roku zajął 12. miejsce w CIK-FIA International Super Cup, jednak większych sukcesów kartingowych nie odnosił.



Do single seaterów przeszedł w 2014 roku, zaczynając od Formuły 4 – brytyjskiej i francuskiej. Zajął tam 9. i 20. miejsce. Rok później został wicemistrzem krajowego czempionatu F4, zaliczając też 18 startów w niemieckiej F4. W międzyczasie przejechał jeszcze MRF Challenge Formula 2000, gdzie 3 razy stanął na podium, zaliczając 1 najszybsze okrążenie wyścigu. Rok później wygrał tę serię.

Sezon 2016 to starty w Europejskiej Formule 3 i 18 miejsce. Pierwszy sukces w autach z dachem odniósł w azjatyckiej Le Mans Series, którą wygrał w sezonie 2017 – 2018 i był 2. rok później. W kolejnym sezonie w europejskiej Le Mans zajął 12. miejsce. Zadebiutował też w 24H Le Mans, zajmując 10. miejsce, jadąc autem LMP2.

W 2019 roku zaliczył 7 startów w Super Formule, zajmując 15. miejsce. W tym roku wygrał WeatherTech SportsCar Chamionship w kategorii LMP2.

Łącznie w całej karierze uczestniczył w 168 wyścigach, wygrywając 15 z nich. 34 stawał na podium, a 9 razy ruszał z pole position. Wykręcił też 13 najszybszych okrążeń wyścigów.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi