Sergio Perez, Racing Point on the grid before the race

Perez: To „oczywiste”, kogo Vettel zastąpi w Racing PointSergio Perez w jednym z wywiadów, powiedział, że jest „oczywiste”, kto opuści Racing Point, jeśli zespół podpisałby kontrakt z Sebastianem Vettelem na sezon 2021.

Na rynku kierowców najgłośniejszym nazwiskiem jest Vettel, który zakończy współpracę z zespołem Ferrari po tym sezonie. Niemiec przyznał, że prowadzi „luźne rozmowy” z Racing Point, jednak żadna umowa nie została podpisana.

Od czasu, gdy zespół Racing Point przejął Lawrence Stroll obsada jednego fotela wyścigowego jest w zasadzie pewna. Lance Stroll będzie jeździł w ekipie ojca tak długo jak będzie chciał. Perez rok temu podpisał kontrakt na trzy kolejne lata. Jednak to może nie gwarantować miejsca w ekipie.„Myślę, że [wybór] jest oczywisty, jeśli ktoś musi odejśc” – powiedział Perez w wywiadzie dla Movistar + F1. „Jestem tatą, nie wyrzuciłbym syna, ale niewiele mogę powiedzieć. Wokół jest wiele plotek. Ode mnie tyle – wszystko pozostaje takie samo. Mam kontrakt z zespołem.”

W kontrakcie Pereza jest klauzula, która odnosi się do umów sponsorskich. To może zwolnić miejsce dla Sebastiana Vettela.

„We wszystkich umowach zawsze są klauzule. To jest trochę związane ze sponsorowaniem. To może otworzyć tę klauzulę. Ale ciężko pracujemy ze wszystkimi naszymi sponsorami, aby tak się nie stało. Nie powiedziałbym, że zależy to od jednego sponsora, to bardziej ogólny problem.”

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.