KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Maciej Gładysz wsk

Maciej Gładysz II vice Mistrzem międzynarodowej serii kartingowej WSK Super Master SeriesTydzień rywalizacji i dwie rundy zakończone sukcesem. Maciej Gładysz zajął 3. miejsce w cyklu WSK Super Master Series. Polski kartingowiec potwierdził wysoką formę w finale ostatniej rundy, również stając na podium.

Z powodu pandemii korona-wirusa dwie ostatnie odsłony WSK Super Master Series zostały połączone, co postawiło przed młodymi zawodnikami bardzo wymagające warunki. Z maratonem wyścigowym na torze Adria International Raceway świetnie poradził sobie Maciej Gładysz, który pokazał bardzo równą formę i udowodnił swoją przynależność do światowej czołówki kartingowców. Przed zawodnikiem Parolin Racing Kart w całym cyklu uplasowali się jedynie Rosjanin Dmitry Matveev oraz Japończyk Kean Nakamura Berta.

– Jestem bardzo szczęśliwy. To był długi, trudny i bardzo emocjonujący tydzień. Bardzo się cieszę, że zakończył się dla mnie w ten sposób. Wygrałem kilka wyścigów, a dzisiejszy występ finałowy ukończyłem na trzecim miejscu i na trzecim w klasyfikacji generalnej najmocniejszej ligi kartingowej świata. Ten wynik to nie tylko sukces, z którego bardzo się cieszę, ale też dobry znak na przyszłość. Chcę podziękować za znakomicie przygotowany sprzęt mojemu teamowi, Parolin Racing Kart, mechanikowi Marcinowi Binkowskiemu oraz Ma Engines za świetnie przygotowane silniki – powiedział po zawodach Maciek.Rywalizacja na torze Adria International Raceway trwała od 29 czerwca do 5 lipca. Ostatniego dnia zmagań, który decydował o ostatecznej klasyfikacji, Gładysz wystartował w prefinale B z 2 pola. Po zaciętej walce z rywalami minął linię mety na trzecim miejscu. Dzięki temu kierowca Parolin Racing Kart do wyścigu finałowego startował z 5. pola. Podczas ostatecznej rozgrywki polski kartingowiec mijał kolejnych rywali i w pewnym momencie wysunął się na prowadzenie. W dalszej części wyścigu stracił jednak trzy pozycje na szykanie przed wyjściem na prostą. Zawodnik Parolin Racing Kart walczył do końca i na przedostatnim okrążeniu minął jednego z rywali i stanął na podium rundy.

Maciej Gładysz nie będzie miał wiele czasu na świętowanie sukcesu. Młody kartingowiec już od 9 do 12 lipca weźmie udział w 1. rundzie WSK Euro Series, która odbędzie się w Sarno koło Neapolu.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi