Maciej Gładysz wsk

Maciej Gładysz II vice Mistrzem międzynarodowej serii kartingowej WSK Super Master SeriesTydzień rywalizacji i dwie rundy zakończone sukcesem. Maciej Gładysz zajął 3. miejsce w cyklu WSK Super Master Series. Polski kartingowiec potwierdził wysoką formę w finale ostatniej rundy, również stając na podium.

Z powodu pandemii korona-wirusa dwie ostatnie odsłony WSK Super Master Series zostały połączone, co postawiło przed młodymi zawodnikami bardzo wymagające warunki. Z maratonem wyścigowym na torze Adria International Raceway świetnie poradził sobie Maciej Gładysz, który pokazał bardzo równą formę i udowodnił swoją przynależność do światowej czołówki kartingowców. Przed zawodnikiem Parolin Racing Kart w całym cyklu uplasowali się jedynie Rosjanin Dmitry Matveev oraz Japończyk Kean Nakamura Berta.

– Jestem bardzo szczęśliwy. To był długi, trudny i bardzo emocjonujący tydzień. Bardzo się cieszę, że zakończył się dla mnie w ten sposób. Wygrałem kilka wyścigów, a dzisiejszy występ finałowy ukończyłem na trzecim miejscu i na trzecim w klasyfikacji generalnej najmocniejszej ligi kartingowej świata. Ten wynik to nie tylko sukces, z którego bardzo się cieszę, ale też dobry znak na przyszłość. Chcę podziękować za znakomicie przygotowany sprzęt mojemu teamowi, Parolin Racing Kart, mechanikowi Marcinowi Binkowskiemu oraz Ma Engines za świetnie przygotowane silniki – powiedział po zawodach Maciek.Rywalizacja na torze Adria International Raceway trwała od 29 czerwca do 5 lipca. Ostatniego dnia zmagań, który decydował o ostatecznej klasyfikacji, Gładysz wystartował w prefinale B z 2 pola. Po zaciętej walce z rywalami minął linię mety na trzecim miejscu. Dzięki temu kierowca Parolin Racing Kart do wyścigu finałowego startował z 5. pola. Podczas ostatecznej rozgrywki polski kartingowiec mijał kolejnych rywali i w pewnym momencie wysunął się na prowadzenie. W dalszej części wyścigu stracił jednak trzy pozycje na szykanie przed wyjściem na prostą. Zawodnik Parolin Racing Kart walczył do końca i na przedostatnim okrążeniu minął jednego z rywali i stanął na podium rundy.

Maciej Gładysz nie będzie miał wiele czasu na świętowanie sukcesu. Młody kartingowiec już od 9 do 12 lipca weźmie udział w 1. rundzie WSK Euro Series, która odbędzie się w Sarno koło Neapolu.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 12 sierpnia

Po raz pierwszy w swojej karierze z pole position rusza Rene Arnous. Trzecie zwycięstwo odnosi jednak Alan Jones. To jednocześnie 3. zwycięstwo Williamsa w historii.

Podczas wyścigu 1000 km de Motorsport w Toronto ginie Manfred Winkelhock (47 startów w F1).

Trzecie i ostatnie zwycięstwo w karierze odnosi Thierry Boutsen.

Starszy inżynier wyścigowy Williamsa, Dave Robson, mówi, że problemem Roberta Kubicy w sezonie 2019 może być brak rozumienia opon. „Podejrzewam, że sprowadza się to do opon. Kiedy różnice są duże, samochody są identyczne więc myślę, że o to chodzi”.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Lausitrzing

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

godz. 11:00 – Pierwszy trening
godz. 15:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 15:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:45 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:45 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi