KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

jakość powietrza bmw

Jakość powietrza w samochodzie: wprowadzenie filtrów nanowłóknowych od jesieni 2020 roku



W dobrym samopoczuciu wewnątrz samochodu ważną rolę odgrywa jakość powietrza. Wśród rozmaitych czynników, kluczowe jest filtrowanie cząstek stałych oraz niektórych drobnoustrojów.

BMW Group stosuje zaawansowane systemy filtrujące już od początku lat 90. W 1990 roku do oferty na całym świecie został wprowadzony filtr cząstek stałych. Od 1998 roku stosowane są tzw. filtry kombinowane. Stanowią one kombinację filtra węglowego i filtra cząstek stałych. Od 2015 roku w Chinach stosowane są filtry dokładne, a od lipca 2020 roku także w Korei Południowej. Klienci na całym świecie mogą już teraz zdecydować się na doposażenie w filtr dokładny. Zaleta tej technologii filtrowania: oprócz drobnego pyłu z powietrza odfiltrowywana jest również sadza oraz niektóre drobnoustroje.

Kolejnym znaczącym krokiem są nowe filtry kabinowe z nanowłóknami. Technologia ta, którą BMW Group intensywnie rozwijała w ostatnich latach, pozwala oprócz bardzo drobnego pyłu odfiltrować z kabiny również niektóre drobnoustroje i alergeny.



Ponadto oprócz filtrów samochody BMW wyposażone są w zależności od konfiguracji w czujniki jakości powietrza zewnętrznego, które automatycznie przełączają na zamknięty obieg powietrza zależnie od jakości otaczającego powietrza. Powietrze w kabinie jest w krótkim czasie oczyszczane, przepływając wielokrotnie przez filtr.

Dzięki technologii filtrów nanowłóknowych można w trybie recyrkulacji w ciągu kilku minut oczyścić powietrze we wnętrzu z niemal wszystkich cząstek do ponadstandardowego poziomu. Zamknięty obieg powietrza kierowca może aktywować i dezaktywować ręcznie – i to nie tylko w samochodzie.

Użytkownicy aplikacji BMW Connected mogą uruchomić funkcję wentylacji systemu klimatyzacji, np. w ramach przygotowań do nadchodzącej podróży lub po jej zakończeniu. Za pomocą tej funkcji powietrze we wnętrzu jest oczyszczane dokładnie i szybko.

Już jesienią tego roku technologia filtrów nanowłóknowych będzie po raz pierwszy oferowana w modelu Rolls-Royce jako wyposażenie standardowe. Na początku przyszłego roku zostanie wprowadzona w modelach BMW serii 7 i BMW serii 8, a także X5, X6 i X7, a następnie kolejno w wielu innych modelach.

Jednocześnie technologia ta będzie dostępna dla klientów jako opcja doposażenia w dużej części obecnego asortymentu modeli. W najbliższej przyszłości BMW Group będzie więc w stanie zaoferować w swoich samochodach znacznie skuteczniejsze filtrowanie szkodliwych cząstek.

BMW Press Club



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 29 listopada
godz. 14:30 – Trening
godz. 18:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 30 listopada
godz. 15:00 – Sprint
godz. 19:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 1 grudnia
godz. 17:00 – Wyścig

Popularne tagi