Simon Rennie

Były inżynier Kubicy na ratunek AlbonowiAlex Albon od weekendu wyścigowego na Silverstone będzie miał nowego inżyniera wyścigowego. Będzie nim Simon Rennie, który w czasach jazdy Roberta Kubicy w Renault, współpracował z Polakiem.

Albon był niezadowolony z pracy swoich inżynierów podczas Grand Prix Węgier. Podczas kwalifikacji dwukrotnie został wypuszczony w dużym tłoku przez co odpadł już w Q2, a w wyścigu domagał się większej mocy auta od zespołu, dopytując: „Czemu nie dacie mi większej mocy?!”.Zgłaszał to Mike Luggowi, który w tym tygodniu stracił stanowisko inżyniera wyścigowego Albona i wróci do pracy w fabryce Red Bulla w Milton Keynes. Zastąpi go Simon Rennie, który pracuje w F1 od 2004 roku. W 2010 roku współpracował on z Robertem Kubicą w Renault, Kimim Raikkonenem w Lotus Renault, a następnie był m.in. inżynierem wyścigowym Marka Webbera czy Daniela Ricciardo.

Albon jest obecnie 5. kierowcą w klasyfikacji generalnej F1, mając 22 punkty. Jego partner z zespołu, Max Verstappen uzbierał 33 oczka i jest 3. Przedziela ich Lando Norris.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 12 sierpnia

Po raz pierwszy w swojej karierze z pole position rusza Rene Arnous. Trzecie zwycięstwo odnosi jednak Alan Jones. To jednocześnie 3. zwycięstwo Williamsa w historii.

Podczas wyścigu 1000 km de Motorsport w Toronto ginie Manfred Winkelhock (47 startów w F1).

Trzecie i ostatnie zwycięstwo w karierze odnosi Thierry Boutsen.

Starszy inżynier wyścigowy Williamsa, Dave Robson, mówi, że problemem Roberta Kubicy w sezonie 2019 może być brak rozumienia opon. „Podejrzewam, że sprowadza się to do opon. Kiedy różnice są duże, samochody są identyczne więc myślę, że o to chodzi”.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Lausitrzing

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

godz. 11:00 – Pierwszy trening
godz. 15:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 15:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:45 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:45 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi