russell wegry 2

Aerodynamika problemem WilliamsaWedług Russella, tegoroczny samochód Williamsa, podczas wyścigu jest bardzo wrażliwy na inne samochody wokół, które zaburzają aerodynamikę FW43.

W kwalifikacjach zespół poczynił postęp, który widać gołym okiem. Russell i Latifi podczas Grand Prix Węgier ustawili się odpowiednio na 12. i 15. miejscu na polach startowych. Jednak sytuacja w czasie wyścigu zmienia się diametralnie i kierowcy nie są w stanie utrzymać swoich pozycji na dystansie wyścigu.

„To trochę dziwne w tej chwili” – powiedział Russell. „Mamy już trzy wyścigi: dwie bardzo dobre sesje kwalifikacyjne, jedna dobra sesja i trzy bardzo kiepskie wyścigi.”

Tegoroczny debiutant Nicholas Latifi, powiedział, że był zaskoczony, jak bardzo brudne powietrze wpływa na osiągi. Russell uważa, że ​​Williams jest szczególnie podatny na niestabilność podczas jazdy za innymi samochodami.„Nasz samochód jest bardzo wrażliwy na podążanie za innymi i bardzo trudno jest go kontrolować, gdy podążamy za innymi” – powiedział. „Oczywiście w sobotę [w kwalifikacjach] nie jeździsz za innymi. To jedyne wnioski, jakie możemy z tego wyciągnąć.”

„Czuję, że po prostu tracę sporo docisku i samochód staje się dość nieprzewidywalny.” – opisuje George zachowanie bolidu podczas jazdy za innymi zawodnikami.

„Samochód jest bardzo mocny i naprawdę przyjemnie się prowadzi w kwalifikacjach. Ale w wyścigu, kiedy podążam za samochodami, tak nie jest i odbiera mi to pewność siebie. Kiedy jestem w czystym powietrzu podczas wyścigu, nasze tempo jest wysokie lub podczas sesji treningowej w czystym powietrzu przy zatankowanym zbiorniku.”

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.