ligi iracing

2. rundy blogowych lig iRacingJuż dziś rozegrane zostaną prekwalifikacje do drugiej z 7 rund blogowych lig na platformie iRacing. Ścigać będziemy się Mazdami MX5 oraz bolidami F3.

Mazdy

 

Przypominam kalendarz Ligi Mazdy:

RundaDataTorFinały B i poniżejFinał A
129 wrześniaOkayama International Circuit - Full Coursegodz. 20:00godz. 21:00
213 październikaSummit Point Raceway - Summit Point Racewaygodz. 20:00godz. 21:00
327 październikaCharlotte Motor Speedway - Rovalgodz. 20:00godz. 21:00
410 listopadaOkayama Shortgodz. 20:00godz. 21:00
524 listopadaOulton Park Fostersgodz. 20:00godz. 21:00
68 grudniaWeatherTech Raceway at Laguna Seca - Full Coursegodz. 20:00godz. 21:00
722 grudniaTsukuba Circuit - 2000 Fullgodz. 20:00godz. 21:00

Ponownie pod uwagę będzie branych 5 najlepszych punktowo rund każdego zawodnika.Wyścigi będą dostępne dla licencji Rookie, D i C. W poniedziałki będą odbywać się prekwalifikacje. Ich terminy godzinowe będą tak ułożone, by można było wziąć udział w obu ligach na iRacing. Dołączyć można będzie do tylko jednego, dowolnego treningu, w którym można będzie przejechać maksymalnie 20 okrążeń (20 incydentów). Czasy z tych sesji posłużą przyporządkowaniu do poszczególnych finałów. Przed każdą rundą będę informował, ile osób będzie jeździć w finałach.

W każdym finale odbędzie się 20-minutowy trening, 10-minutowe kwalifikacje (3 okrążenia) i 30-minutowy wyścig.

Zwycięzca finału B będzie przechodził do Finału A.

Wybrane finały będą streamowane na blogowym Twitchu.

Prekwalifikacje (poniedziałek godz. 20,21 i 22)

 

Do prekwalifikacji może przystąpić KAŻDY. W poniedziałek w lobby zostaną stworzone 3 sesje Open Practice, trwające godzinę. Jedna o godz. 20, jedna o 21 i jedna o godz. 22. Przystąpić będzie można tylko do jednej z nich i będzie można wykonać w niej 20 okrążeń (nieważne czy mierzonych czy nie – liczy się to, co w wynikach i panelu kierowcy pokazuje iRacing). Wejdźcie do lobby, zobaczcie, w którym z treningów jest obecnie najmniej jadących i go wybierzcie.

Jeździć będziemy oczywiście na torze, na którym rozgrywany jest obecnie Mazda Cup, a zatem Tsukuba 2000 Full.

Maksymalna liczba incydentów w tej sesji będzie określona na 20. Po jej osiągnięciu, zawodnik automatycznie spada do finału niżej niż wskazywał na to jego czas kwalifikacji.

Prekwalifikacje służą podzieleniu nas na grupy do wtorkowego wyścigu. To, jaka będzie ich liczebność, będzie zależało od tego, ile osób przystąpi co kwalifikacji, jednak maksymalnie będzie to 25 osób na wyścig. Jeżeli np. przystąpi 60 osób, to podzielimy się na 3 grupy po 20 osób. Wówczas osoba, która miała w kwalifikacjach 41. czas (zakładając brak kar) będzie jechała w finale C, a zatem wiadomo już, że zajmie w całej rundzie miejsce od 41. do 60.

Liczba Finałów w zależności od liczby osób, które przystąpią do kwalifikacji:

0-30 – 1 Finał
31-54 – 2 Finały
55 – 75 – 3 Finały
76 – 100 – 4 Finały
101 – powyżej – 5 Finałów

Ważna przy tej formie kwalifikacji będzie strategia. Warto monitorować sytuację na torze, sprawdzać orientacyjnie ile osób jeździ i starać się zrobić dla siebie miejsce. Jeżeli już po pierwszych kółkach będziecie zadowoleni ze swojego czasu, możecie nie robić kolejnych i po prostu opuścić sesję.

Hasło do prekwalifikacji to: kwale2mazda

Przypominam, że do rundy mogą przystąpić tylko osoby z licencjami Rookie, D i C.

Dublowanie

Przypominam – w iRacing obowiązuje zasada, że to dublujący (szybszy) ma zadbać o bezpieczne dublowanie. Dublowany powinien jechać swoją linią, ewentualnie nieco zwolnić na prostych żeby puścić szybszych.

Warunki

Podczas dzisiejszej sesji będą takie, jak w Mazda Cup. Pora dnia: Morning. Dziś będzie nielimitowana liczba fast repairs. Obowiązuje Fixed Setup – basic.

F3

 

Liga bolidami F3 odbywa się na podobnych zasadach jak liga Mazdami. Kalendarz został tak dopasowany, aby jak najbardziej pokrywał się z wyścigami F3 w iRacing oraz aby ci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na nowe tory, nie musieli tego robić. Wystarczy im zakup bolidu F3 za $12.Poniżej kalendarz:

RundaDataTorFinały B i poniżejFinał A
122 wrześniaOkayama Full Course - darmowygodz. 20:00godz. 21:00
26 październikaOulton Park - darmowygodz. 20:00godz. 21:00
320 październikaMonza - GPgodz. 20:00godz. 21:00
43 listopadaCharlotte Roval - darmowygodz. 20:00godz. 21:00
517 listopadaSummit Point - darmowygodz. 20:00godz. 21:00
61 grudniaInterlagos - 7 dni po oficjalnej lidze iRacinggodz. 20:00godz. 21:00
715 grudniaSpa - 7 dni po oficjalnej lidze iRacinggodz. 20:00godz. 21:00

Pod uwagę będzie branych 5 najlepszych punktowo rund każdego zawodnika.

Wyścigi będą dostępne dla wszystkich licencji bez ograniczenia iRating. Ich terminy godzinowe będą tak ułożone, by można było wziąć udział w obu ligach na iRacing.

W każdym finale odbędzie się 20-minutowy trening, 10-minutowe kwalifikacje (3 okrążenia) i 30-minutowy wyścig.

Zwycięzca finału B będzie przechodził do Finału A.

Wybrane finały będą streamowane na blogowym Twitchu.

Kwalifikacje (poniedziałek godz. 20,21 i 22)

 

Do kwalifikacji może przystąpić KAŻDY. W poniedziałek w lobby zostaną stworzone 4 sesje Open Practice, trwające godzinę. Jedna o godz. 20, jedna o 21 i jedna o godz. 22. Przystąpić będzie można tylko do jednej z nich i będzie można wykonać w niej 20 okrążeń (nieważne czy mierzonych czy nie – liczy się to, co w wynikach i panelu kierowcy pokazuje iRacing). Wejdźcie do lobby, zobaczcie, w którym z 4 treningów jest obecnie najmniej jadących i go wybierzcie.

Jeździć będziemy oczywiście na Okayama Full Course.

Maksymalna liczba incydentów w tej sesji będzie określona na 20. Po jej osiągnięciu, zawodnik automatycznie spada do finału niżej niż wskazywał na to jego czas kwalifikacji.

Hasło do prekwalifikacji to: kwale2f3

Kwalifikacje służą podzieleniu nas na grupy do środowych wyścigów. To, jaka będzie ich liczebność, będzie zależało od tego, ile osób przystąpi co kwalifikacji. W oficjalnych wyścigach iRacing jeździ po 30 osób i myślę, że u nas ta liczba będzie od 25 do 30 właśnie.

Dublowanie

Przypominam – w iRacing obowiązuje zasada, że to dublujący (szybszy) ma zadbać o bezpieczne dublowanie. Dublowany powinien jechać swoją linią, ewentualnie nieco zwolnić na prostych żeby puścić szybszych.

Warunki

Podczas dzisiejszej sesji będą one standardowe jeżeli chodzi o temperatury. Pora dnia: Afternoon. Dziś będzie nielimitowana liczba fast repairs. W środę się to zmieni. Obowiązuje Fixed Setup – formula_sprint_fixed.Nagrody

 

Miło mi poinformować, że sponsorami nagród w blogowej lidze iRacing będzie producent wyścigowych skarpet nie do pary Formula Racing – Many Morings – sponsora tej i naszych przyszłych lig iRacing. Więcej o nich przeczytacie tutaj.

Many mornings baner

Sponsorem nagród będą również zakłady bukmacherskie Fortuna.

Najlepsi będą mogli także zgarnąć blogowe gadżety.

Jak zacząć?

 

Kosztem udziału w naszej lidze będzie jedynie wykupienie 3-miesięcznej subskrypcji w iRacing za około 6 dolarów. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć tu: https://www.iracing.com/membership/?refid=-1

Następnie trzeba wybrać 3-miesięczną subskrypcję i albo kliknąć „back” albo przejść do płatności i tam będzie miejsce na wpisanie kodu „PRHotlaps” (bez cudzysłowu). Cena powinna Wam się obniżyć do $4,88 a ostatecznie wyjdzie $5,88 czyli $27 mniej niż normalna cena za 3 miesiące.

Będziecie też mieli pole „Referred by: (email)” i będzie mi miło, jeżeli podacie tam mój e-mail: donmateo21@wp.pl – nie jest to konieczne do uzyskania zniżki, ale nic nie tracicie, a być może ja będę mógł przygotować Wam kolejne wyścigi.

Gdy już wykupicie subskrypcję, otrzymacie dostęp do podstawowych zasobów iRacing – 18 samochodów i 18 torów. Na początek przygody bez problemu Wam to wystarczy. Więcej poniżej:

Przed rozpoczęciem gry warto poczytać o prawidłowej pozycji za kierownicą i obliczyć tzw. Field of View (FOV) czyli pole widzenia. Pisali i mówili o tym mądrzejsi ode mnie – choćby tu.

Liga Assetto Corsa

 

Trwają także przygotowania do blogowej ligi w tej grze. Jej startu spodziewam się za do końca miesiąca. Zapisy do niej kończą się jutro, a więcej o nich przeczytacie tutaj.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.