Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Robert Kubica auto DTM

Został tydzień…W środę Robert Kubica wreszcie opuści Monako i będzie mógł wrócić do swoich typowych aktywności. Po ponad 2 miesiącach osamotnienia, wirtualnego ścigania – na torze i rowerze oraz kilkudziesięciu wywiadach, wreszcie będzie mógł zacząć realizować swój – jeszcze nie tak bardzo – intensywny kalendarz.

Testy

 

Już za tydzień – 8 czerwca – rozpoczną się przedsezonowe testy serii DTM. Kierowcy mają stawić się na torze dzień wcześniej. Seria nie podała tego oficjalnie, ale zapewne wszyscy uczestniczący w jazdach zostaną przebadani na objawy COVID-19.

Na torze Nurburgring zaprezentować mają się wszyscy kierowcy uczestniczący w serii, a zatem 16 samochodów – 9 Audi i 7 BMW. Można spodziewać się, że Robert spotka się ze swoją ekipą lub BMW nieco wcześniej. Zrealizowane zostaną również zapewne jakieś aktywności marketingowe, jak choćby sesja zdjęciowa przed nowym sezonem.Zespoły fabryczne BMW mają mieć swoją prezentację w środę o godz. 20:00. Zaprezentowane zostaną m.in. malowania wszystkich trzech ekip.

Testy będą zamknięte dla dziennikarzy i osób postronnych, nie wiemy, czy otrzymamy z nich oficjalny live timing. Z pewną satysfakcją mogę wygłosić jednak zdanie, że czasy podczas tych jazd nie będą najważniejsze. Dla Roberta Kubicy będzie to pierwsza okazja do pracy z nowym zespołem – poznania tych, z którymi będzie współpracował oraz wstępnego zaznajomienia się z samochodem.

4 dni jazd to sporo, choć biorąc pod uwagę to, ile jest do nadrobienia względem ekip i kierowców fabrycznych, tego czasu będzie jednak mało. Dobrze mimo wszystko, że DTM zdecydowało się na taki odważny krok i danie zawodnikom możliwości przejazdu po torze Nurburgring.

Kalendarze

 

Zapewne nie będzie to jedyna jazda na Nurburgring w tym roku. Być może na tym torze rozegrane zostaną aż 4 wyścigi. Wiemy, że DTM skupia się na rozegraniu jak największej liczby rund na niemieckich torach i na zorganizowaniu podwójnych rund. Dla Roberta Kubicy to dobra informacja – zawsze to na początek przygody mniej rzeczy do nauczenia, ogarnięcia i mniej problemów, np. ze zrozumieniem opon na nowym torze. To również mniejsze koszty, które w tej sytuacji również jakąś rolę odgrywają.Spodziewam się, że kalendarz serii DTM poznamy niebawem, być może jeszcze w tym tygodniu. Spodziewam się w nim 18 wyścigów na 5-6 niemieckich torach oraz 3-4 zagranicznych rund. Wątpię, abyśmy sezon rozpoczęli na Norisring, ale nie zdziwię się, jeżeli termin 11-12 lipca zostanie utrzymany, a może nawet przyspieszony.

Nieoficjalnie mówi się, że również kalendarz Formuły 1 zostanie ogłoszony w tym tygodniu. Spodziewam się większej liczby „kolizji” terminów dla Roberta Kubicy i około 16 wyścigów. Biorąc pod uwagę wyjątek dla F1, jaki ma być zrobiony w Wielkiej Brytanii, to można spodziewać się rund na Silverstone na początku sierpnia. Nie zdziwię się jednak, jeżeli mimo wszystko Hockenheim trafi do kalendarza.

Co ciekawe, podczas podwójnych rund na jednym torze, Formuła 1 może chcieć przetestować pomysły, o których mówiło się od jakiegoś czasu, a zatem wyścigi sprinterskie i odwróconą kolejność na starcie. Więcej o tym Bartek pisze tutaj.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi