DTM test

Test na Spa bez podstawowych kierowcówTak, jak można było się spodziewać, Robert Kubica nie pojedzie w lipcowym teście serii DTM na torze Spa. Ale nie pojawią się tam również inni kierowcy serii. 

Test na Spa, który odbędzie się 9 lipca, ma dać zespołom podstawową wiedzę o zachowaniu auta DTM na torze, na którym seria nie rywalizowała od 15 lat.„Nie mamy żadnego przydatnego doświadczenia na tym torze, a ponieważ pierwsza runda będzie dwudniowym eventem, musimy bardzo szybko znaleźć odpowiedni set-up samochodów, a na Spa oznacza to bardzo wyjątkowe ustawienia” – tłumaczy test Dieter Gass, szef Audi Sport.

Po Spa w lipcu nie będzie mógł jeździć żaden kierowca biorący udział w serii w sezonie 2020, a zatem Audi i BMW, które wystawią po jednym samochodzie, będą musiały skorzystać z innych zawodników, którzy pomogą zebrać wartościowe dane.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Archiwum