F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 2

Salo: Pandemia może przyspieszyć emeryturę RaikkonenaWedług byłego fińskiego kierowcy Formuły 1, pandemia koronawirusa mogła wpłynąć na przyspieszenie decyzji Kimiego Raikkonena o odejściu na emeryturę po zakończeniu sezonu 2020.

Raikkonen miał gdzie w komfortowych warunkach spędzać okres odosobnienia. Jego willa w Szwajcarii ma własna salę ćwiczeń i obromny teren wokół, gdzie Kimi mógł m.in. jeździć na motocyklu crossowym. Fin często publikował w swoich social mediach zdjęcia ze wspólnych zabaw z dziećmi.„Trudno powiedzieć, jak Kimi zareagował na długie wakacje. Przekaz z jego wpisów był jednak taki, że wakacje to super sprawa, a jazda nie jest już interesująca. Wszyscy wierzymy, że Kimi będzie kontynuował jazdę w F1, ale jedynym co wiemy, że zależy to od jego decyzji” – powiedział Mika Salo MTV Uutiset.

Salo uważa, że Kimi nie jest teraz w F1 w łatwej sytuacji.

„To nie jest dla niego przyjemne miejsce. Nawet jeżeli teraz nazwa zespołu jest inna, to nadal mają tych samych pracowników i te same problemy. Kimi nie będzie nawet w stanie walczyć o punkty w każdym wyścigu” – dodał Salo.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 11 sierpnia

Urodził się Lucas di Grassi (18 startów).

Ayrton Senna wygrywa po raz 31. w Formule 1, triumfując w GP Węgier. Pierwszy i ostatni raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Bertrand Gachot.

Dubletem (1. Jacques Villeneuve, 2. Damin Hill) Williams zapewnia sobie ósme tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktów w historii.

Kolejne spotkanie z fanami – Robert składa podpis na furgonetce i robi mu zdjęcie. Pierwszy raz od wypadku widzimy łokieć Roberta.

„Nie spałem długo w noc przed testem. Obudziłem się o 4:30 rano i poszedłem o 6 rano na siłownię, jeżdżąc przez godzinę na rowerze dla rozgrzewki i próbując nie myśleć o tym wszystkim za dużo, aby się wyluzować. Kiedyś mogłem spać do ostatniej minut, przez 10 godzin. Teraz jednak było coś nawet większego niż mój pierwszy test w F1. Było więcej emocji, więcej niewiadomych. […] Kiedy jednak zobaczyłem swój pierwszy czas, wiedziałem, że będzie dobrze” – mówi Robert Kubica o swoim teście bolidem Renault z 2012 roku.

Najnowsze wpisy