Red Bull Racing test

Red Bull sprawdził nową podłogę na SilverstonePrzed rozpoczęciem sezonu 2020 Red Bull zorganizował test w Wielkiej Brytanii. Za kierownicą siedział Alex Albon, który miał okazję do sprawdzenia nowych części.

Test miał charakter dnia filmowego, więc maksymalny pokonany dystans wyniósł 100 km. Na torze nie pojawił się Max Verstappen, ze względu na obostrzenia w podróżowaniu.

Nowością Red Bulla są płetwy, które biegną równolegle do krawędzi podłogi. Ich zadaniem jest m.in. lepsze zarządzanie przepływem powietrza wokół tylnych opon.Takie elementy ingerujące w przepływ powietrza w okolicy opon były już stosowane przez zespół Ferrari podczas weekendu w USA dwa lata temu.

Prawdopodobnie Red Bull próbował różnych konfiguracji swojego pakietu poprawek, aby wybrać optymalne rozwiązanie. Finalna wersja usprawnień może być oczywiście zupełnie inna podczas pierwszej rundy sezonu w Austrii.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.