sheldon van der linde.png

Poznajemy rywali Kubicy w DTM – Sheldon van der LindeMa dopiero 21 lat, a już zasłużył sobie na miejsce w fabrycznym zespole BMW w serii DTM. Czym? Zapraszam do poznania kolejnego rywala Roberta Kubicy w serii DTM.

Sheldon urodził się 13 maja 1999 roku w Johannesburgu w Republice POłudniowej Afryki. Jeździć w kartingu zaczął już w wieku 6 lat. Jak można się domyślać, pasję do motorsportu przejął od rodziny. Jego dziadek Hennie odnosił sukcesy w wyścigach aut turystycznych w RPA. Jego ojciec Shaun jeździł dla BMW w wyścigach aut turystycznych w RPA i Europie. Kierowcą wyścigowym był też jego wujek Etienne. Sukcesy w motorsporcie nadal odnosi jego brat Kelvin.

W drugim roku startów wygrał puchar Rotaxa w RPA w kategorii GP Junior. Sukces ten powtórzył w kategorii Mini Max dwa lata później.

Sheldon prosto z kartingu nie trafił do bolidów, a do aut turystycznych. W 2014 roku wygrał South Africa Engen Polo Cup National Championship. Rok później triumfował w Volkswagen Cup South Africa.W sezonie 2016 rywalizował w Audi Sport TT Cup, gdzie wygrał 4 z 14 wyścigów, 3-krotnie startując z pole position. W klasyfikacji generalnej zajął 4. miejsce. W kolejnym roku pojechał po maksymalnie 3 wyścigi w czterech seriach wyścigowych, wygrywając 3 z nich.

Jeszcze bardziej intensywny był dla niego sezon 2017. Główą serią Sheldona było ADAC GT Masters, gdzie przejechał 14 rund, wygrywając 1 i meldując się na podiach w 5 innych. Na koniec sezonu zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Podia zaliczył też w obu przejechanych rundach Blancpain GT Series Spring Cup w Silver Cup. Co ciekawe, jeździł tam w zespole Belgian Audi Club Team WRT.

Rok później był już w BMW. Miał zrobić ogromne wrażenie na zespole z Monachium podczas testów dla młodych kierowców w grudniu 2018 roku. W swoim pierwszym sezonie startów w DTM, van der Linde punktował 8 razy w 18 wyścigach, a jego najwyższą pozycją była 5. na Zolder. W klasyfikacji generalnej zajął 13. miejsce, będąc najsłabszym z kierowców fabrycznych obu producentów. Zdobył prawie 3 razy mniej punktów niż jego niewiele starszy kolega z BMW, Joel Eriksson.

Łącznie van der Linde wziął udział w 109 wyścigach, wygrywając 12 z nich. W 33 stawał na podium, a 12 razy ruszał z pole position. 15 razy wykręcił też najszybsze okrążenie wyścigu.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.

Najnowsze wpisy