Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

sheldon van der linde.png

Poznajemy rywali Kubicy w DTM – Sheldon van der LindeMa dopiero 21 lat, a już zasłużył sobie na miejsce w fabrycznym zespole BMW w serii DTM. Czym? Zapraszam do poznania kolejnego rywala Roberta Kubicy w serii DTM.

Sheldon urodził się 13 maja 1999 roku w Johannesburgu w Republice POłudniowej Afryki. Jeździć w kartingu zaczął już w wieku 6 lat. Jak można się domyślać, pasję do motorsportu przejął od rodziny. Jego dziadek Hennie odnosił sukcesy w wyścigach aut turystycznych w RPA. Jego ojciec Shaun jeździł dla BMW w wyścigach aut turystycznych w RPA i Europie. Kierowcą wyścigowym był też jego wujek Etienne. Sukcesy w motorsporcie nadal odnosi jego brat Kelvin.

W drugim roku startów wygrał puchar Rotaxa w RPA w kategorii GP Junior. Sukces ten powtórzył w kategorii Mini Max dwa lata później.

Sheldon prosto z kartingu nie trafił do bolidów, a do aut turystycznych. W 2014 roku wygrał South Africa Engen Polo Cup National Championship. Rok później triumfował w Volkswagen Cup South Africa.W sezonie 2016 rywalizował w Audi Sport TT Cup, gdzie wygrał 4 z 14 wyścigów, 3-krotnie startując z pole position. W klasyfikacji generalnej zajął 4. miejsce. W kolejnym roku pojechał po maksymalnie 3 wyścigi w czterech seriach wyścigowych, wygrywając 3 z nich.

Jeszcze bardziej intensywny był dla niego sezon 2017. Główą serią Sheldona było ADAC GT Masters, gdzie przejechał 14 rund, wygrywając 1 i meldując się na podiach w 5 innych. Na koniec sezonu zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Podia zaliczył też w obu przejechanych rundach Blancpain GT Series Spring Cup w Silver Cup. Co ciekawe, jeździł tam w zespole Belgian Audi Club Team WRT.

Rok później był już w BMW. Miał zrobić ogromne wrażenie na zespole z Monachium podczas testów dla młodych kierowców w grudniu 2018 roku. W swoim pierwszym sezonie startów w DTM, van der Linde punktował 8 razy w 18 wyścigach, a jego najwyższą pozycją była 5. na Zolder. W klasyfikacji generalnej zajął 13. miejsce, będąc najsłabszym z kierowców fabrycznych obu producentów. Zdobył prawie 3 razy mniej punktów niż jego niewiele starszy kolega z BMW, Joel Eriksson.

Łącznie van der Linde wziął udział w 109 wyścigach, wygrywając 12 z nich. W 33 stawał na podium, a 12 razy ruszał z pole position. 15 razy wykręcił też najszybsze okrążenie wyścigu.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję...

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 grudnia
godz. 14:30 – 15:30 – FP1
godz. 18:00 – 19:00 – FP2

Sobota, 4 grudnia
godz. 15:00 – 16:00 – FP3
godz. 18:00 – 19:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 5 grudnia
godz. 18:30 – 20:30 – WYŚCIG F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi