plakat ligowy (1)

4. runda blogowej ligi iRacing – kwalifikacje już dziśZdradziecka Laguna Seca czeka na nas w czwartej rundzie blogowej ligi iRacing. Dziś o godz. 21:00 czekają nas kwalifikacje, które podzielą nas na grupy przed jutrzejszymi finałami. Zapraszam do poznania najważniejszych informacji o nich.

Kwalifikacje (poniedziałek godz. 21:00)

 

Do kwalifikacji może przystąpić KAŻDY – nawet jeżeli nie brał udziału w pierwszej rundzie. W lobby zostaną stworzone 3 sesje Open Practice, trwające godzinę. Przystąpić będzie można tylko do jednej z nich i będzie można wykonać w nich 20 okrążeń (nieważne czy mierzonych czy nie – liczy się to, co w wynikach i panelu kierowcy pokazuje iRacing). Wejdźcie do lobby, zobaczcie, w którym z 3 treningów jest obecnie najmniej jadących i go wybierzcie.

Jeździć będziemy oczywiście na torze, na którym rozgrywany jest obecnie Mazda Cup, a zatem Laguna Seca Full Course. Bardzo ważne na tym torze są warunki atmosferyczne. Jeździć będziemy w następujących:
– Godzina 7:45 rano
– Temperatura 78F (26C)
– Wilgotność 55%
– Wiatr 2 mph
– Niebo clear

Maksymalna liczba incydentów w tej sesji będzie określona na 20. Po jej osiągnięciu, zawodnik automatycznie spada do finału niżej niż wskazywał na to jego czas kwalifikacji. Tor jest bardzo zdradliwy, dlatego warto na to uważać.

Kwalifikacje służą podzieleniu nas na grupy do wtorkowego wyścigu. To, jaka będzie ich liczebność, będzie zależało od tego, ile osób przystąpi co kwalifikacji, jednak maksymalnie będzie to 25 osób na wyścig. Jeżeli np. przystąpi 60 osób, to podzielimy się na 3 grupy po 20 osób. Wówczas osoba, która miała w kwalifikacjach 21. czas (zakładając brak kar) będzie jechała w finale B, a zatem wiadomo już, że zajmie w całej rundzie miejsce od 21. do 40.

Ważna przy tej formie kwalifikacji będzie strategia. Warto monitorować sytuację na torze, sprawdzać orientacyjnie ile osób jeździ i starać się zrobić dla siebie miejsce. Jeżeli już po pierwszych kółkach będziecie zadowoleni ze swojego czasu, możecie nie robić kolejnych i po prostu opuścić sesję.

Hasło do kwalifikacji to: 4kwalelaguna

Przypominam, że do rundy mogą przystąpić tylko osoby z licencjami Rookie i D. Jeżeli ktoś brał udział w 1. lub 2. rundzie i w międzyczasie wskoczył na licencję C lub wyższą, musi napisać do mnie (mcdon21@gmail.com) informację o tym – będziemy działać by taka osoba mogła wziąć udział w rundzie.Malowania

 

Zachęcam do tworzenia własnych malowań aut poprzez program Trading Paints (do pobrania tutaj). W Showroomie udostępniłem moje malowanie (nazwa powrotrobertapl), ale jeżeli ktoś chciałby zrobić swoje, to będzie mi bardzo miło jeżeli użyje na nim logo bloga, które można pobrać tutaj. Jeżeli ktoś ma stworzone własne malowanie, również może się nim podzielić, nawet wysyłając plik psd.

O tym, jak działa trading paints dowiecie się tutaj.

Relacja

 

Na blogu na godzinę przed rozpoczęciem kwalifikacji zostanie stworzony specjalny wpis z informacjami i dyskusją. Kwalifikacje, w których wezmę udział będę streamował na Twitchu bloga, który znajdziecie tutaj.

We wtorkowy ranek zostanie opublikowany wpis z wynikami kwalifikacji oraz informacjami o finałach – każdy, kto przystąpi do poniedziałkowych kwalifikacji, pojedzie we wtorek 20-minutową sesję treningową, 10-minutowe kwalifikacje i 30-minutowy wyścig.

Jak zacząć?

 

Kosztem udziału w naszej lidze będzie jedynie wykupienie 3-miesięcznej subskrypcji w iRacing za około 6 dolarów. Jak to zrobić?. Wystarczy kliknąć tu: https://www.iracing.com/membership/?refid=-1

Następnie trzeba wybrać 3-miesięczną subskrypcję i albo kliknąć „back” albo przejść do płatności i tam będzie miejsce na wpisanie kodu „PRHotlaps” (bez cudzysłowu). Cena powinna Wam się obniżyć do $4,88 a ostatecznie wyjdzie $5,88 czyli $27 mniej niż normalna cena za 3 miesiące.

Będziecie też mieli pole „Referred by: (email)” i będzie mi miło, jeżeli podacie tam mój e-mail: mcdon21@gmail.com – nie jest to konieczne do uzyskania zniżki, ale nic nie tracicie, a być może ja będę mógł przygotować Wam kolejne wyścigi.

Gdy już wykupicie subskrypcję, otrzymacie dostęp do podstawowych zasobów iRacing – 18 samochodów i 18 torów. Na początek przygody bez problemu Wam to wystarczy. Więcej poniżej:

Przed rozpoczęciem gry warto poczytać o prawidłowej pozycji za kierownicą i obliczyć tzw. Field of View (FOV) czyli pole widzenia. Pisali i mówili o tym mądrzejsi ode mnie – choćby tu.

Aby dołączyć do blogowego wyścigu wystarczy kliknąć w lobby iRacing po lewej stronie „Go race” i kliknąć „user created races”. Tam wpisujecie powrotroberta i powinny wyskoczyć Wam blogowe kwalifikacje. Sesja ta będzie dostępna w lobby od godz. 21:00 w poniedziałek.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Najnowsze wpisy