KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogram GP Australii

Program TV

blank

Wyniki GP Australii

Virtual GP Monako

Uliczne tory – wirtualnie i w powtórce



Rekordowa liczba kierowców F1 stanie na starcie dzisiejszego Virtual GP. Rywalizację warto będzie oglądać również z powodu toru, na którym będzie się odbywać.

Virtual GP

 

Dziś wirtualne ściganie odbywać będzie się na torze w Monako. Zaczniemy wyścigami Formuły 2 i Formuły 3. W F2 pojedzie wielu znanych zawodników, biorących udział w sezonie 2020.

Wyścig rozpocznie się o godz. 17:00, a oglądać będziecie mogli go poniżej:

O godz. 18:00 do rywalizacji bolidami F1 staną simracerzy.



Danie główne rozpocznie się o godz. 19:00, a na starcie pojawi się aż 8 obecnych kierowców F1.

Oto potwierdzone już składy:
Mercedes: Valtteri Bottas, Esteban Gutierrez
Ferrari: Charles Leclerc, Arthur Leclerc
Red Bull: Alex Albon, Kai Lenny
McLaren: Lando Norris/Pierre-Emerick Aubameyang
Renault: Esteban Ocon, Nicolas Prost
Alpha Tauri: Vitantonio Liuzzi, Luca Salvadori
Racing Point: David Schumacher, Luis Fonsi
Alfa Romeo: Antonio Giovinazzi, Thibaut Courtois
Haas: Pietro Fittipaldi, Louis Deletraz
Williams: George Russell, Nicholas Latifi

Wyścig obejrzycie poniżej:

Przypomnienie Singapuru

 

Ten wyścig Formuła 1 zapamięta na bardzo długo. To było jedno z najgorszych oszustw, jakich seria doświadczyła w ostatnich latach, ale też najlepiej wyegzekwowanych. Gdyby nie ono, Robert Kubica prawdopodobnie wygrałby lub byłby 2. Mowa oczywiście o Grand Prix Singapuru 2008 i słynnej crashgate.

Po pierwszych jazdach na torze w Singapurze, Robert przyznawał, że jest on bardzo wymagający i niezwykle śliski. W treningach zajmował kolejno 5, 6. i 7. miejsca. W kwalifikacjach było jeszcze lepiej bowiem Kubica ukończył je na 4. pozycji. Udało mu się ją obronić na starcie, ale na 16. okrążeniu miał miejsce wypadek Nelsinho Piqueta.



Wtedy jeszcze obowiązywała zasada, że boksy w czasie jazdy samochodu bezpieczeństwa są zamknięte. Kubicy kończyło się już jednak paliwo i musiał złamać tę zasadę za co został ukarany karą przejazdu przez boksy. Spadł po jej wykonaniu aż na 18. miejsce. Ostatecznie udało mu się przebić na 11. lokatę po tym jak wykorzystał przygody Kimiego Raikkonena i Jarno Trullego, postoje na tankowanie innych kierowców oraz wyprzedził Giancarlo Fisichellę.

Kubica po czasie bardzo żałował tych wydarzeń. Kilka razy przyznał, że jechał tam po drugie zwycięstwo w Formule 1. Polak w momencie „przygody” Piqueta był przed Nico Rosbergiem. Obaj mieli bardzo mało paliwa i musieli zjechać do boksów. Problem w tym, że Williams umiał jeszcze wtedy w strategię i od razu ściągnął Niemca do boksów. Dzięki temu ostatecznie Nico zajął 2. miejsce. BMW Sauber zwlekało z postojem Kubicy i gdy wyjechał z boksów stracił za dużo by powalczyć o zwycięstwo.

To właśnie tę rywalizację przypomni dziś Eleven Sports w ramach powtórek najlepszych wyścigów Roberta Kubicy. Studio rozpocznie się o godz. 21:00, a tuż po nim będziemy mieli powtórkę wyścigu. Po niej powrót do studia i odpowiedzi na pytania kibiców.

Podsumowanie:
godz. 17:00 – Wirtualne wyścigi F2 i F3
godz. 18:00 – Virtual GP – wyścig simracerów
godz. 19:00 – Virtual GP – wyścig główny
godz. 21:00 – Grand Prix Singapuru 2008
godz. 23:00 – ePrix USA
godz. 23:30 – WTCR Holandia 2019 (Eurosport)



Kalendarium

 

1963 – Urodził się Ivan Capelli (93 starty, 3 podia).

1964 – Jim Clark triumfuje w GP Holandii, odnosząc 11. zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Peter Arundell. Po raz pierwszy z pole position startował bolid Brabhama, a 31. i ostatni start w F1 zaliczyła ekipa Porsche.

1998 – Mika Hakkinen odnosi 5. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP Monako. Po raz 10. na podium staje Eddie Irvine. Było to 200. GP dla Benettona.

2009 – Jenson Button triumfuje w GP Monako 2009, wygrywając po raz 6. w karierze.

2015 – Nico Rosberg odnosi 10. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP Monako.

2015 – Robert Kubica i Maciej Szczepaniak przejeżdżają wszystkie OS-y Rajdu Portugalii, tylko dwukrotnie (raz z powodu spadającej z felgi opony) meldując się poza pierwszą dziesiątką. Całą imprezę kończą na 9. miejscu.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 5 kwietnia
godz. 04:30 FP1
godz. 08:00 FP2

Sobota, 6 kwietnia
godz. 04:30 FP3
godz. 08:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 7 kwietnia
godz. 07:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi