Mick Schumacher

Schumacher w Alfie już w 2020 roku?Według byłego kolegi Roberta Kubicy, Nicka Heidfelda, Mick Schumacher może jeszcze w tym roku pojechać w Formule 1, zastępując Antonio Giovinazziego w Alfie Romeo.

Według Heidfelda, trafienie Schumachera do Alfy Romeo jest tylko kwestią czasu. To, kiedy to się stanie, ma zależeć od wyników młodego Niemca w Formule 2.

„Dobrą rzeczą bycia w rodzinie Schumacherów jest to, że dokładnie wiedzą, kiedy Mick może wejść do F1 by nie zrobił tego za wcześnie. Oczywiście nie stanie się to w Ferrari, ale może w Alfie, gdzie według mnie będą dwa wolne miejsca w przyszłym sezonie” – mówi Heidfeld w rozmowie ze Sky.Żaden z obecnych kierowców Alfy Romeo nie ma umowy na sezon 2021 i zmiany w składzie ekipy są bardzo prawdopodobne.

„Jeżeli osiągnie topową formę w Formule 2 w tym roku, a Giovinazzi będzie miał podobne problemy jak w ubiegłym roku, to nie będę zaskoczony, jeżeli coś się wydarzy w połowie sezonu” – dodaje Niemiec.

W ubiegłym roku Mick Schumacher zapewnił sobie superlicencję, ale w F2 nie spisał się rewelacyjnie, zajmując 12. miejsce w F2.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.