KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Poznajemy rywali Kubicy w DTM – Lucas Auer



Czas na zapoznanie się z wyścigowymi osiągnięciami kolejnego z rywali Roberta Kubicy w serii DTM, Lucasa Auera. Jest on jednym z najmłodszych kierowców BMW w tym sezonie. Jego pierwsze jazdy bolidem F1 powinniśmy pamiętać bardzo dobrze.

Auer urodził się w 1994 roku w Austrii. Z wyścigami był związany od dawna bowiem jest… bratankiem byłego kierowcy F1 i obecnego szefa DTM, Gerharda Bergera.

Starty w kartingu na wysokim poziomie rozpoczął w 2008 roku, jednak przez pierwsze dwa lata nie odnosił żadnych sukcesów. Dopiero w 2010 roku został kartingowym wicemistrzem Niemiec. W tym samym roku zajął 12. miejsce w Monaco Kart Cup.

W 2011 roku przesiadł się do bolidów jednomiejscowych i od razu sięgnął po zwycięstwo. Stało się to w serii JK Racing Asia Series. Wygrał 7 z 18 wyścigów, 17 razy stając na podium. Uczestniczył wteż w 2 wyścigach Formula Pilota China, stając na podium w 1 z nich.

W 2012 roku uczestniczył w wyścigach 3 mistrzostw – Toyota Racing Series New Zealand, Formuły 3 Euro Series oraz ATS Formel 3 Cup. W tych drugich zajął 2. miejsce, wygrywając 2 razy i 11 razy stając na podium.

Kolejny rok był dla niego bardzo intensywny. Uczestniczył w wielu wyścigach oraz 2 seriach wyścigowych. W Europejskiej Formule 3 przejechał 30 wyścigów, rywalizując m.in. z Raffaele Marciello, Felixem Rosenqvistem, Jordanem Kingiem, Svenem Mullerem, Alexandrem Simsem, Pascalem Wehrleinem, Nicholasem Latifim czy Antonio Giovinazzim. W generalce zajął 4. miejsce, wygrywając 1 wyścig i w 9 stając na podium. W tym roku jeździł też w Toyota Racing Series New Zealand, gdzie zajął 3. miejsce, wygrywając 2 wyścigi.



Pozycję w Europejskiej Formule 3 powtórzył w 2014 roku. Jeżdżąc dla Mucke Motorsport ustąpił tylko Estebanowi Oconowi, Tomowi Blomqvistowi i Maxowi Verstappenowi. Ponownie pokonał Giovinazziego czy Latifiego. Zaliczył też 3 starty w WEC. Sezon zakończył 2. miejscem w Grand Prix Makau.

Do DTM trafił w 2015 roku. Rozpoczął od startów w Mercedesie. W 17 wyścigach raz wywalczył pole position, ale w klasyfikacji generalnej był dopiero 23.

Kontynuując starty w Mercedesie w DTM, zajął 12. miejsce w 2016 roku, zdobywając swoje pierwsze zwycięstwo oraz 2 razy ruszając do wyścigu z pole position.

Kontakt z Formułą 1 miał w 2017 roku, kiedy był kierowcą testowym Force India. Austriak swój pierwszy wyjazd bolidem F1 zaliczył podczas pamiętnych dla nas testów na Węgrzech, gdy Robert Kubica wracał do aktualnego bolidu F1. Jeździł razem z Nikitą Mazepinem, uzyskując czas 0,6 sekundy wolniejszy od Rosjanina. Od jadącego Renault Kubicy Auer był 2 sekundy wolniejszy. Jednocześnie kontynuował udane starty w DTM z Mercedesem. Zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając 3 wyścigi i 3 razy startując z pole position.

W kolejnym sezonie w DTM, ostatnim dla Mercedesa, Auer zajął 7. miejsce po 4 miejscach na podium. Po stracie zespołu nie znalazł dla siebie miejsca w DTM. Pod koniec tego sezonu ogłoszono, że Auer został włączony do programu juniorskiego Red Bulla i przejedzie pełny sezon w Super Formule. Po przejechaniu w niej 7 wyścigów, zajął 9. miejsce, stając raz na podium. Wystartował również w 2 wyścigach ADAC GT Masters oraz w 15 rundach Castrol Toyota Racing Series, zajmując w tej serii 3. miejsce po 1 zwycięstwie i 7 miejscach na podium.

18 grudnia 2019 roku ogłoszono niespodziewanie, że to on zastąpi w BMW Bruno Spenglera.

Auer łącznie wziął udział w 256 wyścigach, wygrywając 23 z nich. 81 razy stał na podium, 26 razy startował z pole position.

Z Kubicą

Z racji różnicy wieku, Auer nigdy nie startował z z Robertem Kubicą. Okazja do tego nadarzy się – miejmy nadzieję – już niebawem.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi