KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Marcin Starczewski, Pawel Licznerski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciej Stankiewicz, Maciek Kowalczyk, Grzegorz Pliś, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Kamil G, Izabela Ch, Maks Szmytkowski, Mateusz Wanat, Marcin Parzych, Tomasz Ignaczak, Grzegorz Wojtaszewski, Michał Delmanowicz, Wojciech Zalewski, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Archetype, Esox33, Szymon034, Gnusma, Xandi, Bartek, Dymek, Wojtek, Mateusz G.

Harmonogram

Pamiętne Chiny, Brazylia i Węgry – co dziś oglądać?



3 wyścigi Formuły 1 będzie można obejrzeć w poniedziałkowy wieczór. Jeden z nich pamiętamy szczególnie mocno.

Zaczniemy jednak od powtórki Grand Prix Brazylii 2016 – wyścigu w ulewie z genialną jazdą Maxa Verstappena i pierwszym pożegnaniem Felipe Massy w F1.

O godz. 21:00 Eleven Sports nada powtórkę Grand Prix Chin 2007 – również deszczowe, ale też pechowe dla Roberta Kubicy.

Późnym wieczorem czeka nas jeszcze powtórka Grand Prix Węgier 2017.

Podsumowanie:
godz. 18:00 – Grand Prix Brazylii 2016 (Eleven Sports 1)
godz. 21:00 – Grand Prix Chin 2007 (Eleven Sports 1)
godz. 21:00 – Kwalifikacje 2. rundy blogowej ligi iRacing (Twitch)
godz. 23:30 – Grand Prix Węgier 2017 (Eleven Sports 2)



Ode mnie

 

O Kubicy

O F1

Kalendarium

 

1914 – Urodził się Emmanuel de Graffenried (22 starty).

1952 – Piero Taruffi odnosi swoje jedyne zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwajcarii. Pierwszy raz na podium stają Jean Behra i Rudi Fischer, a w F1 debiutuje Peter Collins.

1955 – Na torze Indianapolis ginie Manuel Ayulo (4 starty, 1 podium).

1958 – Maurice Trintignant wygrywa GP Monako, odnosząc swoje 2. i ostatnie zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position startuje Tony Brooks, Luigi Musso po raz 7. i ostatni staje na podium, a w F1 debiutuje Graham Hill oraz zespół Lotusa.

1967 – Urodził się Heinz – Harald Frentzen, wicemistrz świata sezonu 1997, 3. zawodnik sezonu 1999 (156 startów, 3 zwycięstwa, 2 pole position, 6 najszybszych okrążeń, 18 podiów).

1969 – Graham Hill wygrywa GP Monako, odnosząc swoje 14. i ostatnie zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position rusza Jackie Stewart, a pierwszy raz na podium melduje się Piers Courage. Był to 128. i ostatni występ zespołu Cooper w F1.

1980 – Carlos Reutemann wygrywa GP Monako, odnosząc 10. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz z pole position ruszał Didier Pironi.

2003 – Michael Schumacher wygrywa GP Austrii, odnosząc 67. zwycięstwo w karierze.

2015 – „Po opuszczeniu rundy w Argentynie, mój program na 2015 rok bardzo się zmienił. Po pierwsze będę teraz jechał za kierownicą Forda Fiesty w specyfikacji 2015 – jednego z kilku prywatnych na rynku. Będę dysponował nim do końca tego sezonu. Ale ważną informacją jest również ta o zespole. Pracujemy nad tym, aby być bardziej niezależnymi. W Portugalii będę miał ze sobą część zespołu, z którym pracowałem na początkowym etapie mistrzostw. Będzie on współpracował z inżynierami M-Sportu. Chcemy uzyskać autonomiczność w krótkim czasie, ale w okresie przejściowym tak musi być. Musimy racjonalnie wszystko zaplanować i dograć strukturę, ale jestem optymistą jeżeli chodzi o sukces. Ostatnie wydarzenia związane z moim programem sportowym w 2015 roku po raz kolejny pokazały mi, jak bardzo w tym sporcie liczą się profesjonaliści z pasją. Bardzo często, szczególnie w rajdach, widzi się świętujących sukces kierowców, ale za zwycięstwem jest ciężka praca zespołowa, która nie jest doceniana tak, jak być powinna. Reorganizując zespół, z którym będę uczestniczył w najbliższej rundzie, chciałem zebrać ludzi z pasją, którym spodoba się wyzwanie konkurowania na wysokim poziomie w WRC. Wierzę, że przy prawidłowej atmosferze pracy, pokonamy wiele trudności, które teraz występują i wiem, że mogę liczyć na pracowników, którzy lubią wyzwania. To ważny punkt startowy, ponieważ bez pasji wielu problemów nie da się rozwiązać” – pisze Robert Kubica na łamach Omnicorse.



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi