Toto Wolff F1 Mercedes

Oświadczenie Mercedesa: Zostają w F1, ale rola Wolffa może się zmienićW czwartek rozgłos zdobyła plotka, że Toto Wolff miał zrezygnować z posady szefa Mercedesa w Formule 1. Spotkała się ona z reakcją samego koncernu, który jednocześnie podkreślił swoje długoterminowe zaangażowanie w Formule 1.

„Spekulacje o potencjalnym wycofaniu Mercedesa z Formuły 1 są bezpodstawne i nieodpowiedzialne. Nasz sport podjął właściwy kierunek działań by zmierzyć się z konsekwencjami pandemii Covid-19, gwarantując odpowiednie podstawy finansowe w przyszłości. Przyjęliśmy ten krok bardzo dobrze. Naszą oczywistą intencją jest kontynuować rywalizację w Formule 1 jako zespół Mercedes – Benz w najbliższych latach i czynić to z naszym partnerem zarządzającym, Toto Wolffem” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Taka deklaracja nie oznacza jeszcze przedłużenia kontraktu z Wolffem. Mercedes chce pozostać w F1, a treść oświadczenia wskazuje, że finanse mimo wszystko odgrywają istotną rolę i wprowadzenie limitów budżetowych było ważnym aspektem w sprawie pozostania Niemców w F1.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.