Sebastian Vettel

Oficjalnie – Vettel odchodzi z Ferrari. „By wygrywać, potrzebna jest harmonia”

Wczorajsze plotki potwierdzone – Rok 2020 będzie ostatnim dla Sebastiana Vettela w Ferrari.

Vettel jeździł w Ferrari od sezonu 2015, kiedy po zdobyciu czterech tytułów mistrza świata przeszedł z Red Bulla. W czerwonych barwach przejechał 102 wyścigi, wygrywając 14 z nich.

„Ta decyzja została podjęta wspólnie z Sebastianem i obie strony uważają ją za najlepszą. Nie była ona łatwa, biorąc pod uwagę wartość Sebastiana jako kierowcy i osoby. Nie ma jednego konkretnego powodu, który doprowadził do tej decyzji poza wspólnym przekonaniem, że nadszedł czas by nasze drogi się rozeszły. Sebastian jest częścią historii Scuderii. Z 14 zwycięstwami jest trzecim najbardziej skutecznym z naszych kierowców. Dla zespołu zdobył najwięcej punktów. Podczas pięciu wspólnych lat trzy razy stawał na podium klasyfikacji kierowców i wniósł znaczący wkład w naszą obecność w pierwszej trójce zespołów. Chcę mu podziękować w imieniu wszystkich w Ferrari za profesjonalizm i osobowość, jaką pokazał przez te 5 lat. Nie zdobyliśmy wspólnie jeszcze tytułu mistrzowskiego, który byłby jego piątym, ale wierzymy, że jest to możliwe w nietypowym sezonie 2020” – powiedział Mattia Binotto, szef Ferrari ogłaszając decyzję.Słowa Sebastiana Vettela po pożegnaniu są dość zagadkowe i mogą sugerować, że Niemiec rozważa zakończenie kariery.

„Moja relacja z Ferrari zakończy się po sezonie 2020. Aby móc osiągać najlepsze wyniki w sporcie, potrzebna jest perfekcyjna harmonia. Ja i zespół zdaliśmy sobie sprawę, że nie pragmieny już współpracować po sezonie 2020. Kwestie finansowe nie odegrały roli w podjęciu tej decyzji. Nie na tej podstawie dokonuje się wyborów i tak będzie zawsze. To, co działo się w ostatnich kilku miesiącach doprowadziło nas do reflekcji, co jest naszym priorytetem w życiu. Musimy użyć wyobraźni by zaadaptować się do obecnej sytuacji. Osobiście będę potrzebował czasu by przemyśleć, co jest naprawdę ważne w mojej przyszłości. Scuderia Ferrari zajmuje szczególne miejsce w Formule 1 i mam nadzieję, że osiągnie sukces w przyszłości. Chcę podziękować rodzinie Ferrari i wszystkim tofosi na całym świecie za wsparcie, jakie dawali mi przez te lata. Moim celem jest mocny finisz w Ferrari i wierzę, że będziemy jeszcze przeżywać piękne momenty wspólnie” – powiedział Niemiec.

Wśród kanadydatów na jego miejsce wymienia się przede wszystkim Daniela Ricciardo, Carlosa Sainza i Sergio Pereza.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Najnowsze wpisy