Sebastian Vettel

Oficjalnie – Vettel odchodzi z Ferrari. „By wygrywać, potrzebna jest harmonia”

Wczorajsze plotki potwierdzone – Rok 2020 będzie ostatnim dla Sebastiana Vettela w Ferrari.

Vettel jeździł w Ferrari od sezonu 2015, kiedy po zdobyciu czterech tytułów mistrza świata przeszedł z Red Bulla. W czerwonych barwach przejechał 102 wyścigi, wygrywając 14 z nich.

„Ta decyzja została podjęta wspólnie z Sebastianem i obie strony uważają ją za najlepszą. Nie była ona łatwa, biorąc pod uwagę wartość Sebastiana jako kierowcy i osoby. Nie ma jednego konkretnego powodu, który doprowadził do tej decyzji poza wspólnym przekonaniem, że nadszedł czas by nasze drogi się rozeszły. Sebastian jest częścią historii Scuderii. Z 14 zwycięstwami jest trzecim najbardziej skutecznym z naszych kierowców. Dla zespołu zdobył najwięcej punktów. Podczas pięciu wspólnych lat trzy razy stawał na podium klasyfikacji kierowców i wniósł znaczący wkład w naszą obecność w pierwszej trójce zespołów. Chcę mu podziękować w imieniu wszystkich w Ferrari za profesjonalizm i osobowość, jaką pokazał przez te 5 lat. Nie zdobyliśmy wspólnie jeszcze tytułu mistrzowskiego, który byłby jego piątym, ale wierzymy, że jest to możliwe w nietypowym sezonie 2020” – powiedział Mattia Binotto, szef Ferrari ogłaszając decyzję.Słowa Sebastiana Vettela po pożegnaniu są dość zagadkowe i mogą sugerować, że Niemiec rozważa zakończenie kariery.

„Moja relacja z Ferrari zakończy się po sezonie 2020. Aby móc osiągać najlepsze wyniki w sporcie, potrzebna jest perfekcyjna harmonia. Ja i zespół zdaliśmy sobie sprawę, że nie pragmieny już współpracować po sezonie 2020. Kwestie finansowe nie odegrały roli w podjęciu tej decyzji. Nie na tej podstawie dokonuje się wyborów i tak będzie zawsze. To, co działo się w ostatnich kilku miesiącach doprowadziło nas do reflekcji, co jest naszym priorytetem w życiu. Musimy użyć wyobraźni by zaadaptować się do obecnej sytuacji. Osobiście będę potrzebował czasu by przemyśleć, co jest naprawdę ważne w mojej przyszłości. Scuderia Ferrari zajmuje szczególne miejsce w Formule 1 i mam nadzieję, że osiągnie sukces w przyszłości. Chcę podziękować rodzinie Ferrari i wszystkim tofosi na całym świecie za wsparcie, jakie dawali mi przez te lata. Moim celem jest mocny finisz w Ferrari i wierzę, że będziemy jeszcze przeżywać piękne momenty wspólnie” – powiedział Niemiec.

Wśród kanadydatów na jego miejsce wymienia się przede wszystkim Daniela Ricciardo, Carlosa Sainza i Sergio Pereza.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

14 – 16 maja:

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:35 – Trening kierowców brązowych

godz. 10:00 – 2. trening
godz. 14:50 – Kwalifikacje

godz. 11:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi