RobertKubicaKevinCecconkolarstwo

Kubica wygrał ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów wśród VIPów. Od środy wraca do wyścigowej pracyOstatni etap ORLEN 3-Tour de Pologne Amatorów ponownie był bardzo mocny dla Roberta Kubicy. Wygląda na to, że była to też jego ostatnia wirtualna aktywność, bo już od środy zaczyna takie aktywności, na jakie on i my liczyliśmy.

Do rywalizacji przystąpiło blisko 800 kolarzy amatorów. Po raz czwarty wygrał Stu, zaliczając tym samym komplet zwycięstw.

Na trasie w Londynie Robert Kubica zajął 42. miejsce w tym gronie. Do zwycięzcy stracił 3 minuty i 35 sekund. Polaka tym razem dotknęły problemy techniczne.

Pełne wyniki tutaj.

Wyniki 4. etap

„Dziś źle przymocowałem trenażer i na jednym podjeździe mi się odpiął i musiałem z tym walczyć. Zastanawiałem się czy nie zrobić pit-stopu, ale to już w ogóle byłaby to masakra. Musiałem bardzo uważać stając na pedały. Najważniejsze były dobra zabawa i dobry trening, choć to było trochę więcej niż trening” – powiedział Kubica.Polak był najszybszy wśród VIP-ów – po raz czwarty z rzędu i wygrał tę klasyfikację. W poprzednich dwóch wpisach pisałem, że Wojciech Pszczolarski, nasz kolarz torowy, również był liczony w gronie VIP-ów, jednak ostatecznie nie był w niej brany pod uwagę.

Myślę, że najważniejsze dla nas były słowa, które Robert wypowiedział, zapytany o swoje plany na kolejne dni.

„W środę wyjeżdżam na 10 dni i zaczynam tour, z zajęciami pozatorowymi, a potem już zaczynają się testy DTM i ORLEN Team ART wyjedzie po raz pierwszy na tor. Powoli więc zaczynam wracać do tego, co miałem robić w tym roku” – stwierdził Kubica.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Najnowsze wpisy