Tor Silverstone

Grand Prix Wielkiej Brytanii jednak zgodnie z planem?Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson miał wstawić się za Formułą 1 i poprosić swój rząd o zrobienie wyjątku dla zespołów Formuły 1 by rywalizacja na Silverstone mogła się w tym roku odbyć.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się pogłoska, że podwójna runda Formuły 1 w Wielkiej Brytanii nie dojdzie do skutku i przejmie ją tor Hockenheim. Powodem miały być przepisy epidemiologiczne w tym kraju, nakazujące wszystkim przyjezdnym 2-tygodniową kwarantannę. To uniemożliwiłoby wykonanie kalendarza F1 zgodnie z planem.Decyzja miała zostać ogłoszona bardzo szybko, jednak nie doczekaliśmy się żadnego oświadczenia. Powodem może być interwenacja brytyjskiego premiera, Borisa Johnsona. Jak informuje The Times, po jego interwencji i prośbie o zrobienie wyjątku dla F1, Grand Prix Wielkiej Brytanii znów może odbyć się w zakładanych terminach.

„Premier miał poinstrułować swój gabinet by zrobił wszystko co w jego mocy, by podwójny wyścig na Silverstone, zaplanowany na 26 lipca i 2 sierpnia, odbył się zgodnie z planem” – czytamy w brytyjskiej prasie.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.