dtm stawka

DTM planuje podwójne weekendy na jednym torze



Wzorem Formuły 1, również seria DTM chce rozgrywać dwa weekendy wyścigowe z rzędu na jednym torze. W grę wchodzą przede wszystkim niemieckie obiekty.

Wczoraj ogłoszono, że DTM będzie testowała pomiędzy 8 a 11 czerwca na torze Nurburgring. Nie znany jest jeszcze kalendarz serii po przeprowadzeniu przedsezonowych testów.

Jak informuje Autosport, Gerhard Berger, szef DTM, skupia się przede wszystkim na organizacji wyścigów w Niemczech. Stałe tory wyścigowe – jak Lausitzring, Nurburgring czy Hockenheim mogą gościć podwójne rundy, a zatem tydzień po tygodniu będą się na nich odbywać cztery wyścigi.



Dzięki temu znacznie ograniczone zostaną koszty serii i organizatorów, których wpływy będą znacznie niższe, biorąc pod uwagę rozgrywanie rund bez udziału kibiców.

Oprócz wspomnianych wyżej torów, rozpatrywane jest rozegranie rund DTM na innych niemieckich torach. Wiadomo już, że Sachsenring odmówiło serii. Inną opcją jest Oschersleben.

Jednocześnie pod znakiem zapytania stoją wszystkie rundy zaplanowane poza Niemcami. Assen cały czas „trzyma miejsce”, podobnie jak Zolder, jednak oba musiałyby najpierw uzyskać zgody władz na rozegranie rund.

Zaczęto spekulować, że wyścig DTM mógłby odbyć się na torze Red Bull Ring, na którym w lipcu ma wystartować Formuła 1, jednak rzecznik toru powiedział, że nie jest obecnie planowany na tym obiekcie żaden wyścig.

Źródło: Autosport.com



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy