KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
Orlen e-tour amatorów

Czwarty etap e-Tour de Pologne Amatorów z Robertem Kubicą [oglądaj]



Czas na finał! Czy Robert Kubica obroni wysoką pozycję wśród VIP-ów kolarskiego e-Tour de Pologne Amatorów? Rywalizację na zdradliwej trasie w Londynie obejrzycie poniżej.

Transmisja

 

Wirtualna trasa w stolicy Anglii liczy niecałe 30 kilometrów. Zawodnicy pokonają dwie dość płaskie rundy. Kluczowy odcinek to 4-kilometrowy podjazd „Box Hill” o nachyleniu sięgającym 10%. Dodatkowym utrudnieniem będą „schody”, czyli 100 metrowy fragment z nachyleniem 12%.

– Jestem przekonany, że na wszystkich uczestników czeka wspaniała rywalizacja, a na widzów niezwykłe widowisko. Każdy z dotychczasowych etapów przyciągał na start niemal 900 kolarzy. Ostatnim razem mieliśmy wielu zawodników z Wielkiej Brytanii, a także USA, Japonii, Hiszpanii, Francji, a nawet Tajlandii. To pokazuje, że fani kolarstwa na całym świecie bardzo stęsknili się za rywalizacją i takie wydarzenia jak ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów są bardzo potrzebne – powiedział Czesław Lang dyrektor Tour de Pologne, który wystartuje w finałowym etapie wyścigu.

Na starcie znów pojawią się największe gwiazdy sportu, między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Dariusz Baranowski i Tomasz Marczyński. W wyścigu może wziąć udział każdy, kto ma trenażer smart z funkcją współpracy z aplikacją Zwift.

Ogólnie

 

Wyścig będzie odbywał się za pomocą aplikacji ZWIFT, służącej do wirtualnego treningu kolarstwa. Aby wziąć w nim udział należy posiadać trenażer oraz konto w aplikacji. Wystartować może praktycznie każdy.



ZWIFT symuluje jazdę na rowerze, dostosowując działanie trenażera do trasy. Do trenażera podpina się rower, który musi być kompatybilny ze ZWIFTem i treneżerem.

Słowem – jeżeli chcecie w jak najbardziej realistyczny sposób potrenować w domu na rowerze, to ZWIFT i trenażer, choć nie jest to konieczność i jedyny wybór.

zwift poglądowe

Ostatnio coraz więcej wyścigów kolarskich odbywa się właśnie w taki sposób. Profesjonaliści – by wszystko było przejrzyste, używają kamerek – być może Robert również zdecyduje się na takie rozwiązanie, choć nie jest to wymagane.

Będzie to drugi wyścig cyklu, składającego się z czterech rund. Głównym sponsorem tego cyklu jest PKN Orlen.

Trasa

 

Tym razem będzie to Londyn, trasa licząca dwa okrążenia po niecałe 15 kilometrów.

Londyn zwift

Jak śledzić?

 

Przede wszystkim wszystko będzie można oglądać na Eurosporcie 1 od godziny 10:45. Najpierw czeka nas studio, a następnie około godzina rywalizacji. Co ważne, Eurosport pokaże ten wyścig również na YouTube i Facebooku. Będzie on umieszczony na górze tego wpisu.

Co ciekawe, ZWIFT umożliwia „jechanie” z danym zawodnikiem. Wystarczy zainstalować aplikację (pierwsze 14 dni jest darmowe, potem wchodzi opłata $15 więc nie zapomnijcie jej skasować. Następnie trzeba dołączyć do eventu i wybrać Roberta Kubicę z listy zawodników. W takim wypadku przejedziemy całą trasę właśnie z zawodnikiem Alfa Romeo Racing Orlen.

Po zakończeniu rywalizacji, która potrwa około godziny, na blogu okaże się jego krótkie podsumowanie.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi