Racing Point 2020

Aston Martin ma nowego dyrektora generalnegoPo tym, jak Lawrence Stroll kupił udziały w Astonie Martinie, brytyjski producent samochodów uzbraja się w nowego dyrektora generalnego.

Tobias Moers, który był od 2013 roku dyrektorem generalnym w Mercedes-AMG, ma ponad 25 lat doświadczenia zdobytego podczas pracy dla Daimlera. Zastąpi on Andy’ego Palmera ustępującego ze skutkiem natychmiastowym. Moers swoje nowe stanowisko obejmie dokładnie 1 sierpnia.„Z przyjemnością witam Moersa w Aston Martin Lagonda. Jest wyjątkowo utalentowanym profesjonalistą z branży motoryzacyjnej i sprawdzonym liderem biznesu, z wieloletnim doświadczeniem w Daimler AG, z którymi mamy wieloletnie i udane partnerstwo techniczne i handlowe, które będzie kontynuowane.” – powiedział Stroll.

Aston Martin pod wodzą Lawrence’a Strolla ponownie zawita w Formule 1 od sezonu 2021, zastępując tym samym Racing Point. Z Astonem Martinem jest łączony Sebastian Vettel, który po braku porozumienia z Ferrari, zdaniem Coultharda, byłby genialnym atutem dla nowego zespołu.

Jakub AndrusiewiczPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.