Grand Prix Monako 2016

Arcyciekawe Monako i ostatnia MalezjaDziś przed nami powtórki dwóch bardzo ciekawych wyścigów Formuły 1. Warto włączyć szczególnie ten wcześniejszy.

Będzie nim Grand Prix Monako z dramatem Daniela Ricciardo i mnóstwem incydentów na mokrym torze w Monako. To już o godz. 18:00

O godz. 23:00 czeka nas powtórka ostatniego wyścigu o Grand Prix Malezji – z 2017 roku.

Podsumowanie:
godz. 18:00 – Grand Prix Monako 2016
godz. 18:00 – NASCAR Xfinity Series – Darlington (Sportklub)
godz. 21:20 – Historia Formuły E (Sportklub)
godz. 23:00 – Grand Prix Malezji 2017
godz. 00:03 – WTCR Słowacja 2018 (Eurosport)Ode mnie

 

O Kubicy

O F1

Kalendarium

 

1950 – Drugi wyścig w historii F1, Grand Prix Monako, wygrywa Juan Manuel Fangio, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo. Po raz pierwszy na podium stają Alberto Ascari oraz Louis Chiron (to jego jedyne „pudło”). W F1 debiutują Maurice Trintignant, Jose – Froilan Gonzalez i Alberto Ascari. Pierwszy raz na podium stają zespoły Maserati i Ferrari, a w F1 debiutują Cooper i Ferrari.

1978 – Mario Andretti odnosi 8. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Belgii. W F1 debiutuje Rene Arnoux.

2000 – Michael Schumacher wygrywa 39. wyścig w swojej karierze, triumfując w GP Europy 2000. Po raz 50. w F1 startował Jarno Trulli, a po raz 150. Johnny Herbert.

2012 – „Niestety, jego powrót jest już prawie niemożliwy” – pisze na łamach Blicka Roger Benoit o Robercie Kubicy.

2014 – „Wiele osób zapomina, że prawie osiągnąłem szczyt sportów motorowych, ponieważ Formuła 1 to najwyższa kategoria rywalizacji kierowców i zespołów. Jeśli osiągasz to, musisz zrozumieć co jest niezbędne, aby tego dokonać, a także jak analizować i wyłapywać błędy. Wiedziałem, że prędzej czy później popełnię większość błędów, ale problem polega na tym, że przytrafiły się one pod rząd! Piłkarze czy tenisiści mogą trenować każdego dnia. Kierowcy rajdowi nie. Trenuję podczas rajdów i kiedy tylko popełniam błędy, wszyscy o tym wiedzą. Zapłaciłem za nie wysoką cenę. Nadal wierzę, że nadejdą lepsze czasy i nie uważam, że sytuacja jest tak drastyczna, na jaką wygląda, ale oczywiście nie jestem zadowolony” – mówi Robert Kubica.

2018 – Na łamach Autohebdo pojawia się plotka, że Robert Kubica może zastąpić Brendona Hartleya w Toro Rosso, nawet już w trakcie sezonu. Nie jest ona podparta żadnym źródłem, ale i tak wywołuje falę spekulacji, szczególnie w polskich mediach. Nie mają jednak żadnych podstaw.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy