Williams

Williams rozpoczął redukcję kosztów osobowych

Kryzys spowodowany koronawirusem zmusza najmniejsze zespoły Formuły 1 do szukania oszczędności. Zdecydował się już na to Williams, który podjął dość drastyczną decyzję.

W przesłanym dziś mediom oświadczeniu była ekipa Roberta Kubicy informuje, że czasowo wysyła na urlopy bezpłatne część swoich pracowników w celu redukcji kosztów.

„Okres urlopowania potrwa przynajmniej do końca maja. Management zespołu i nasi kierowcy będą mieć w tym czasie obniżone o 20% wynagrodzenie” – czytamy.„Nie było łatwo podjąć takie decyzje, jednak naszym celem jest ochrona miejsc pracy naszej załogi w Grove i zapewnienie pracownikom powrót do pracy, gdy tylko sytuacja na to pozwoli.

Wielu szefów ekip zwracało uwagę, że obecnie właśnie najmniejsze zespoły mogą mieć problemy z przetrwaniem. Według Zaka Browna, wycofać się z F1 w związku z obecną sytuacją mogą nawet cztery zespoły.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy