Jim Clark

Tego dnia w F1 – 7 kwietnia

1965 – Urodził się Gunther Steiner, szef Haasa w F1

1968 – W trakcie wyścigu F2 ginie Jim Clark, dwukrotny mistrz świata w latach 1963, 1965, wicemistrz sezonu 1962 i trzeci zawodnik sezonów 1964 i 1967 (72 starty, 25 zwycięstw, 33 pole positions, 28 najszybszych okrążeń, 32 podia).

1982 – W wypadku lotniczym ginie Harald Ertl (19 startów).

1984 – Niki Lauda odnosi 20. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP Południowej Afryki. Po raz 1. na podium staje Derek Warwick. Po raz 2. i ostatni w karierze najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Patrick Tambay.

1985 – Alain Prost wygrywa GP Brazylii, odnosząc 17. zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni z pole position startuje Michele Alboreto.

1996 – Damon Hill wygrywa GP Argentyny, odnosząc 16. zwycięstwo w karierze. Po raz 20. na podium staje Jean Alesi.

2005 – Umiera Cliff Alisson (16 startów, 1 podium).

2012 – Robert odbywa kolejne jazdy autem rajdowym. Na trasach w okolicach Andory ma Renault Clio S1600, Skodę WRC i Peugeota 207 S2000.

2017 – „Jeśli chodzi o moje ograniczenia, wciąż jest tak samo, ale ostatnimi czasy sporo nad tym pracuję. Dla mnie jest ważne, żeby jeździć, a co z tego wyniknie, to sam nie wiem” – mówi Robert Kubica.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Archiwum