Jack Brabham

Tego dnia w F1 – 2 kwietnia

1926 – Urodził się Jack Brabham, trzykrotny mistrz świata F1 – 1959, 1960 i 1966, wicemistrz w sezonie 1967. Zaliczył 123 starty, 14 razy wygrał, 13 razy startował z pole position, wykręcił 12 najszybszych okrążeń, a w 31 wyścigach stawał na podium.

1940 – Urodził się Mike Hailwood (50 startów, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

1963 – Urodził się Fabrizio Barbazza (8 startów).

1978 – Carlos Reutemann odnosi 7. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP USA West. Było to jego 20. podium w karierze. Pierwsze najszybsze okrążenie wykręcił Alan Jones, a po raz 50. w F1 startował Arturo Merzario.2006 – Fernando Alonso wygrywa GP Australii, odnosząc 10. zwycięstwo w karierze. Po raz 27. i ostatni na podium stanął Ralf Schumacher. 100. start w F1 zaliczył Nick Heidfeld. Po raz 2. i ostatni w historii z pole position startował zespół Hondy. Robert Kubica wziął udział w dwóch sesjach treningowych – w pierwszej był ósmy, a w drugiej trzeci.

2017 – Kończy się Monza Prologue. Samochód byKolles ma „problemy” i Robert Kubica nie przejeżdża nim nawet jednego okrążenia. „Bardzo mi przykro, że nie udało mi się odwdzięczyć jazdą po torze wszystkim kibicom, którzy przyjechali dla nas Monzę. Musimy rozwiązać pewne problemy i wykorzystać pozostały czas, aby przygotować się na pierwszy wyścig na Silverstone. Dziękuję za Wasze wsparcie!” – pisze Robert Kubica.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Archiwum