dtm stawka

Raczej bez nowych producentów w DTM

Hans-Joachim Stuck, legenda niemieckich wyścigów uważa, że nie widać w najbliższej perspektywie nowych producentów, którzy mieliby dołączyć do serii.

Po odejściu R-Motorsport z DTM, szef tej serii, Gerhard Berger szuka kolejnych producentów, którzy mogliby dołączyć do jazdy. Czasu nie ma wiele, a do tego cały czas nad serią wisi groźba wycofania się Audi, które ma umowę na starty do końca tego roku.

Niestety, według Hansa Joachima Stucka, legendy DTM, szanse na dojście nowych producentów są niskie.„Nie wyobrażam sobie, aby jakiś japoński producent wszedł na stałe do serii. Szczególnie teraz. Uczestniczyłem w niektórych rozmowach i nie widzę na to szans. Japończycy, a szczególnie mocno chciałbym zobaczyć tu Toyotę, wchodziliby od zera do sportu, w którym inni są od wielu lat. Widzieliśmy, jak daleko z tyłu był Aston Martin” – mówi Stuck dla motorsport-total.

Według niego przeszkodą byłaby również konieczność dalekich podróży takiego producenta z Azji. A co z europejskimi markami?

„Gerhard rozmawiał z wieloma producentami, ale trudno wyobrazić sobie w dobie koronawirusa, że taka Alfa Romeo zabierze się za budowę samochodu DTM” – dodaje Stuck.

Źródło: motorsport-total.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Archiwum