Leclerc Brazylia 1

Leclerc: Simracing trudniejszy od jazdy prawdziwym bolidem

Charles Leclerc powiedział, że jego zwycięstwo w wirtualnym Grand Prix Wietnamu było pod pewnymi względami trudniejsze niż wyścigi w prawdziwym świecie.

Kierowca Ferrari odniósł zdecydowane zwycięstwo w GP Wietnamu na torze Albert Park, które rozegrano na torze w Australii, ponieważ w grze F1 2019 tor w Hanoi nie jest dostępny.

Leclerc, który w zeszłym roku wywalczył dwa zwycięstwa w F1, powiedział po wyścigu: „Myślę, że może jest nawet trudniej niż w prawdziwym życiu, ponieważ w prawdziwym życiu czujemy co dzieje się z samochodem. Tutaj odczucia są bardziej mentalne”

W wywiadzie po wyścigu dla oficjalnej transmisji F1, Leclerc powiedział, że wyścig na dystansie 29 okrążeń był „niewiarygodnie trudny”.

„Siedzimy na krześle, więc nie ma przeciążeń jak w prawdziwym samochodzie. Ale pocę się jak szalony. Mięśnie nie bolą, jednak bardzo się koncentrowałem, co sprawiło, że bardzo się pociłem, i to jest wymagające. Ale to był świetny wyścig”

„Wszyscy byli bardzo szybcy. Myślę, że wszyscy przed rozpoczęciem wyścigu wiedzieliśmy, że ten, kto popełni najmniej błędów, wygra, zasadniczo, ponieważ wszyscy jesteśmy bardzo blisko siebie”

„Pod koniec tygodnia postanowiliśmy dołączyć do wszystkich razem z George’em [Russellem] i Alexem [Albonem] i transmitować wszystko na żywo i było to bardzo fajne, więc myślę, że nadal będziemy to robić” – wyjaśnia kierowca Ferrari.

„Oczywiście jest to trudny okres dla absolutnie wszystkich, którzy zostają w domu, dlatego staramy się jak najlepiej zabawiać wszystkich w domu i mam nadzieję, że tak właśnie było dziś wieczorem i postaramy się zrobić wiele więcej w ciągu najbliższych tygodni”

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.