konkursa (1)

Konkurs: Wybierz dobrą strategię 5 (ostatnie pytania)

Czas na ostatni etap blogowego konkursu, w którym będą liczyć się wiedza, odpowiednia strategia i czas – jak w F1. Pytania już we wpisie!

Dzisiejsze pytania:

Pytanie 1 (za 25 pkt): Z którego wyścigu pochodzi to zdjęcie? (Miejsce/nazwa + rok)

Z jakiego wyściguPytanie 2 (za 18 pkt): Kto był partnerem Roberta Kubicy w zespole Epsilon Euskadi w 2005 roku?
Pytanie 3 (za 15 pkt): Jaki jest rekord Roberta Kubicy w ilości ukończonych wyścigów Formuły 1 z rzędu?
Pytanie 4 (za 12 pkt): Który to tor?

jaki to tor a5
Pytanie 5 (za 10 pkt): Kto zdobył mistrzostwo świata F1 w tym bolidzie?

Jaki bolidaa

Jak udzielać odpowiedzi? W komentarzu pod tym postem! Ale uwaga – osobnym, a nie odpowiedzi na czyjś komentarz! Musicie wskazać, na które pytanie odpowiadacie!Odpowiedzi możecie udzielać tylko na jedno pytanie, wybierając które. Ważna będzie zatem strategia – czy udzielić szybko odpowiedzi na łatwe pytanie, ale mniej punktowane, czy szukać odpowiedzi na trudniejsze, ale ryzykując, że ktoś Was wyprzedzi. Pytania dotyczą zarówno F1 jak i kariery Roberta Kubicy i ogólnie motorsportu.

Punkty za dane pytanie dostawanie bowiem tylko 1 osoba – ta, która odpowie na nie jako pierwsza w komentarzu. Liczy się widoczność komentarza jako starszego na liście pod artykułem. Odpowiedzieć można tylko na jedno pytanie i tylko raz. Będę uważnie sprawdzał komentarze usunięte, oczekujące oraz spam by niczego nie przegapić.

Ranking będzie podawany we wpisie z każdym kolejnym pytaniem. Konkurs będzie prowadzony przez 5 dni, po których nastąpi jego rozstrzygnięcie. Najlepsza trójka będzie mogła liczyć na nagrody. W tym tygodniu będą nimi: książka o motorsporcie (Kimi Raikkonen jakiego nie znamy albo Ferrari – Wizjoner z Maranello), zestaw gadżetów blogowych oraz kod na zakłady bukmacherskie w Fortunie o wartości 50 zł.

Aktualny ranking:

 

1. Tomasz Biegun 60 pkt
2. VICKY 50 pkt
3. Kwaśniak 😀 43 pkt
4. Marcin Poklewski – Koziełł – 39 pkt
5. Maciej 36 pkt
6. Kamil Pekin17 25 pkt
7. Jowita Musiał 15 pkt
8. Tomasz 12 pkt
8. Voice 12 pkt
9. Paweł, Den Haag 10 pkt

Podsumowanie całego konkursu ukaże się jutro.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy